همه چیز درباره پلکسر

درمان پلاسما فقط توسط پزشکان انجام می شود و شامل چندین شلیک با فاصله نزدیک با هم است که توسط یک دستگاه دستی به نام PLEXR شلیک می شود. درمانی که اغلب به آن “جراحی نرم” گفته می شود را می توان در بسیاری از شرایط استفاده کرد، اما رایج ترین درمان شناخته شده، درمان پلک بالایی چشم است. این روش با استفاده از پلاسما جایگزین نیاز به بلفاروپلاستی جراحی می شود و می تواند نه تنها در پلک فوقانی، بلکه در پلک تحتانی نیز استفاده شود. این روش معمولاً بین 30 تا 90 دقیقه بسته به ناحیه ای که باید درمان شود انجام می شود. نتایج فوراً دیده می شوند، اگرچه بهترین ظاهر بعد از 3 هفته دیده می شود.
پیشنهاد ما :بهترین دستگاه پلاسما جت

3 درمان در 6 فواصل هفتگی اغلب مورد نیاز است تا نتایجی مشابه یک روش جراحی داشته باشد.

درمان چگونه کار می کند؟

PLEXR باعث تصعید می شود که فرآیند تبدیل جامد مستقیم به گاز است. نتایج آنی هستند اما بهبود بیشتر در طول زمان مشهود است. از آنجایی که حرارت به بافت های اطراف منتقل نمی شود، آسیبی به پوست طبیعی وارد نمی شود. PLEXR از پلاسما استفاده می کند بنابراین جریان الکتریکی وجود ندارد که می تواند برای برخی از بیماران مشکل ایجاد کند.

پیشنهاد ما :بهترین دستگاه پلاسما جت

آیا این روش درد دارد؟

کرم بی حس کننده موضعی به مدت 30 دقیقه قبل از بلفاروپلاستی غیرجراحی استفاده می شود تا هر گونه ناراحتی به حداقل برسد و سپس عمل تقریباً بدون درد است. ممکن است در برخی از نواحی حساس احساس گرما داشته باشید و پس از درمان احساس سوزن سوزن شدن را تجربه کنید.

عوارض بعدی چیست؟

پس از درمان PLEXR، لکه‌های ریز قهوه‌ای تیره/سیاه به‌طور کلاسیک پس از درمان پلک‌های چشم آشکار می‌شوند یا ممکن است ظاهری معمول‌تر از سوختگی در مناطقی که ضایعه برداشته شده (برداشته شده) باشد. این ناحیه اغلب بلافاصله پس از عمل قرمز و گرم می شود و می تواند برای چند روز کاملاً حساس باشد. بیماران ممکن است احساس گزگز یا سوزش داشته باشند. تورم شایع است و می‌تواند در اطراف چشم‌ها کاملاً قابل توجه باشد و اغلب صبح روز بعد مشخص می‌شود و می‌تواند برای چند روز ادامه داشته باشد و ممکن است متوجه تداخل بینایی خود شوید.

پیشنهاد ما :بهترین دستگاه پلاسما جت

لکه های ریز قهوه ای تیره در طی روزهای بعد (حداکثر 2 هفته) پوسته پوسته می شوند و سوختگی ها در یک دوره مشابه بهبود می یابند. دلمه می تواند ایجاد شود و تمیز، خشک و محافظت شده نگه داشتن آن مهم است. گاهی اوقات این منطقه ممکن است کثیف باشد. اگر ناحیه قرمز، داغ و حساس شد یا در صورت وجود چرک، مهم است که با ما در کلینیک تماس بگیرید زیرا ممکن است نشان دهنده عفونت باشد. مهم است که اجازه دهید هر لکه یا دلمه به طور طبیعی از بین برود (این ممکن است تا 2 هفته طول بکشد) در غیر این صورت ممکن است زخم یا عفونت ایجاد شود. از آنجایی که پوست تحت درمان تصعید می شود، نتایج اغلب سال ها یا برای همیشه باقی می مانند.

نتایج نهایی به شدت شلی پوست یا اندازه ضایعه، نتیجه مطلوب، وضعیت عمومی پوست و هر گونه مشکل پوستی یا پزشکی از قبل موجود بستگی دارد. کاهش چین و چروک های پوستی بلافاصله ظاهر می شود.

آیا توصیه های بعد از مراقبت وجود دارد؟

پس از درمان، توصیه می کنیم ناحیه تحت درمان را تمیز، خشک و محافظت شده با استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع نگه دارید. ممکن است از مواد معدنی آرایش استفاده شود. از قرار دادن آن ناحیه در معرض گرما یا سرمای شدید تا زمان بهبودی کامل خودداری کنید.

پیشنهاد ما :بهترین دستگاه پلاسما جت

اگر عوارض جانبی داشته باشم باید چه کار کنم؟

برای کاهش تورم ممکن است از کمپرس سرد استفاده شود. اگر تورم شدیدتر باشد، یک داروی ضد التهاب و/یا آنتی هیستامین ممکن است به کاهش تورم کمک کند.

پوسته پوسته معمولاً در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود، اغلب در ابتدا قهوه ای یا سیاه روی سطح پوست است و در روزهای بعد پوسته پوسته می شود. ممکن است بیش از 2 هفته طول بکشد تا کاملاً ناپدید شود. ضروری است که این پوسته را انتخاب نکنید زیرا ممکن است منجر به عفونت یا زخم شود.

ناحیه تحت درمان ممکن است کمی گریه کند، این بخشی از روند طبیعی بهبودی است و با گذشت زمان بهبود می‌یابد، اما اگر شروع به گرم شدن یا قرمز شدن کند یا چرکی وجود داشته باشد، ممکن است نشان دهد که عفونت ایجاد شده است و شما باید با ما در کلینیک تماس بگیرید تا بتوانیم وضعیت شما را ارزیابی کرده و درمان مناسب را احتمالاً با آنتی بیوتیک انجام دهیم.

چه مراقبت های بعد از آن مورد نیاز است؟

تمیز، خشک و محافظت شده ناحیه درمان با کرم ضد آفتاب با طیف وسیع ضروری است. از پاک کننده های مبتنی بر الکل استفاده نکنید. از گچ یا پانسمان انسدادی روی ناحیه استفاده نکنید. اغلب بیش از یک درمان برای نتایج بهینه مورد نیاز است. حداقل باید شش هفته قبل از هر گونه PLEXR دیگر در همان ناحیه وجود داشته باشد.

قبل از شروع درمان، باید شما را برای مشاوره رایگان با پزشکان خود دعوت کنیم.