788 برنامه هفته بسیج سازندگی در لرستان اجرا می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ محمد محمودوند، ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ستاد بزرگداشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی در لرستان در یک شکل جدید متشکل از 11 قرارگاه و شش کارگروه برای سطح‌بندی و برنامه‌ریزی منظم و محتواسازی خوب تشکیل شد.

وی با با اشاره به اینکه 788 برنامه در اجرای برنامه‌های هفته بسیج سازندگی تدوین شده‌است، افزود: از روز دوشنبه 29 آبان‌ماه برنامه‌های هفته بسیج آغاز شده و تا پنجم آذرماه با شعار محوری «بسیج امید ملت ایران» ادامه خواهد داشت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید به سطح‌بندی برنامه‌ها در سه سطح برنامه‌ریزی‌ شده‌است، عنوان کرد: عموم برنامه‌های محوری در سطح این استان با حضور مسئولان برگزار و 148 برنامه نیز در سطح اقشار و معاونت‌های سپاه برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: 608 برنامه در سطح نواحی و شهرستان‌ها برگزار می‌شود که در حوزه پاسداشت و تکریم شهدا و بسیجیان موفق در عرصه‌های مختلف، برگزاری یادواره‌های شهدا و آبروی محله، یادواره‌های خانگی، سرکشی از خانواده معظم شهدا و تجلیل از بسیجیان نمونه از جمله این برنامه‌ها خواهد بود.

محمودوند گفت: برنامه‌های دیدار و تجدید میثاق با نمایندگان ولایت‌فقیه و ائمه جمعه، برگزاری همایش 2 هزارنفری عشایر در دفاع از مردم مظلوم غزه در حوزه نقش ولایت محوری بسیج نیز از جمله برنامه‌های هفته بسیج سازندگی است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان ابراز کرد: افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی، اعزام پزشک به مناطق محروم در قالب طرح شهید رهنمون، افتتاح مراکز مشاوره کوهدشت و دورود، برگزاری جشن آزادی 20 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد، توزیع کمک‌های مؤمنانه در بین اقشار محروم و خانواده زندانیان و افتتاح پایگاه‌های مقاومت بسیج از مهم‌ترین برنامه‌های در نظر گرفته شده در این استان است.

محمودوند اظهار داشت: برگزاری دعای ندبه به‌صورت زنده و سراسری، همایش دختران حاج‌قاسم و بانوان بسیجی رویدادساز، تجلیل از 10 نفر از قهرمانان مسابقات جهانی و مدال‌آوران این استان که مدال‌های خود را به مردم و شهدای غزه تقدیم کرده‌اند از برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته بسیج سازندگی خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری اردوی راهیان نور، افزود: در حوزه تبیین نقش بسیج در دفاع و امنیت نیز همایش اقتدار بسیجیان با حضور سخنران کشوری و رزمایش سراسری گشت‌های سراسری و اطلاعاتی در نظر گرفته شده‌است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه همایش شهدای این استان به‌واسطه تلاش‌های اصحاب رسانه به‌عنوان همایش برتر کشور شناخته شد، عنوان کرد: خبرنگاران در حوزه جهاد تبیین ارتقادهنده سطح بینش و آگاهی مردم هستند.

وی با اشاره به حوادث غزه، بیان کرد: کودکان غزه و مردم فلسطین مورد ظلم قرار گرفته‌اند و در این دفاع هم برخی شبهه ایجاد ، درحالی‌که امام علی (ع) می‌فرماید عدالت اصلی در کمک به مظلوم است.

محمودوند گفت: مردم فلسطین بیش از 75 سال است مورد ظلم واقع شده‌اند درحالی‌که برخی در دفاع اینان شبهه‌افکنی و میان مسلمانان تفرقه ایجاد می‌کنند؛ انتظار می‌رود اصحاب رسانه شبهات موجود در این موضوع را برای مردم تبیین و تشریح کنند.

انتهای پیام/ 645/.