2 علت اصلی افزایش تصادفات نوروزی از زبان بذرپاش

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در جلسه بررسی عملکرد دستگاه‌های خدمات‌رسان گیلان در حوزه سفرهای نوروزی در محل عوارضی قزوین_رشت با اشاره به شناسایی نقاط حادثه‌خیز در کشور اظهار کرد: با تأکید رئیس جمهور یک کشته نیز برای کشور زیاد است، بنابراین در سال جدید 725 نقطه حادثه‌خیز در کشور با همکاری پلیس و مجموعه دولت برطرف شده و در سال جدید و با دستور رییس‌جمهور این امر ادامه‌دار است.

وی با بیان اینکه مسیر برگشت آزادراه منجیل_ رودبار به منظور رفاه حال کسبه‌های رودبار افتتاح نشده است، گفت: افتتاح آزادراه منجیل_ رودبار یکی از اقدامات دولت سیزدهم بوده است ولی به منظور رفاه حال کسبه‌های رودباری تصمیم بر این شد تا مسیر بازگشت از داخل شهر رودبار عبور کند ولی اگر به نتیجه برسیم که مسیر بازگشت این آزادراه افتتاح شود، قطعا آن را انجام خواهیم داد.

اصلاحات هندسی پل ورودی رودبار و احداث پل جدید به زودی آغاز می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اصلاحات هندسی در محور مواصلاتی منجیل_ رودبار به منظور کاهش بار ترافیکی در مسیر بازگشت افزود: در جلسه امروز مقرر شد تا اصلاحات هندسی در پل ورودی شهر رودبار انجام شود. احداث پل جدید توسط سازمان راهداری در حال بررسی بوده و به زودی آغاز می‌شود.

بذرپاش با بیان اینکه آسایش و رفاه مردم و مسافرین مهم‌ترین هدف دولت در کشور است، افزود: در شهر رودبار باید اصلاحاتی انجام و تصمیمات سریعا اجرا شود زیرا رفاه و امنیت مسافران یکی از اهداف دولت در کشور است، در همه مقاطع سال تردد در جاده‌ها زیاد نیست، بنابراین با اتخاذ تصمیماتی می‌توان ترافیک‌ را کنترل کرد.

وی با بیان اینکه از طریق طرح مولدسازی گامی مهم در راستای رفع نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های کشور انجام خواهد شد، تصریح کرد: مسوولیت شورای ترافیک در استان بر عهده استانداران بوده و در سال جدید نیز تمامی استانداران در استان‌های کشور از طریق مولدسازی نقاط حادثه‌خیز را برطرف می‌کنند.

علل تصادفات جاده ای خطای انسانی است

وزیر راه و شهرسازی یکی از علت‌های تصادفات را خطاهای انسانی دانست و گفت: در این مدت بیشترین دلیل فوتی‌های ناشی از سانحه رانندگی مربوط به خطاهای انسانی و خواب آلودگی رانندگان بوده است لذا برنامه‌های انضباطی و تنبیهی خوبی را با مجموعه پلیس در نظر گرفتیم تا از سوانح رانندگی جلوگیری شود.

رشد 85 درصدی ترانزیت جاده ای در 1402

بذرپاش یکی دیگر از اهداف دولت را تکمیل پروژه‌های مهم استانی برشمرد و بیان کرد: راه‌آهن رشت_کاسپین در حال تکمیل بوده و نقش مهمی در افزایش ترانزیت کالا در کشور دارد. یکی از اهداف دولت رشد ترانزیت کالا بوده و در سال 1402 در حوزه ترانزیت جاده‌ای رشد 58 درصدی داشتیم که یک اتفاق ویژه در اقتصاد کشور است چرا که ترانزیت به اندازه نفت برای کشور اهمیت دارد.

انتهای پیام/