130 واحد راکد در استان سمنان احیا شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مهدی‌شهر ، سید محمدرضا هاشمی امروز در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن همایش‌های مجتمع شهید کلاهدوز شهمیرزاد، اظهار داشت: در ابتدای دولت آیت‌الله رئیسی بر اساس پایش انجام‌شده 148 واحد تولیدی در استان سمنان به‌طور 100 درصدی تعطیل بودند که با اقدامات صورت گرفته تا امروز 130 واحد آن به چرخه تولید بازگشته است.

وی افزود: علاوه بر آن در استان سمنان اجازه تعطیلی حتی یک واحد تولیدی را نداده‌ایم و حفظ اشتغال موجود در کنار ایجاد ظرفیت برای توسعه فرصت‌های شغلی از طریق رونق تولید ازجمله اهداف و اقدامات مدیران اقتصادی استان سمنان بوده است.

استاندار سمنان تصریح کرد: همچنین در دو سال گذشته 16 معدن به جمع معادن استان سمنان افزوده‌ شده و این در راستای وعده رئیس‌جمهور مبنی بر فعال‌سازی ظرفیت معدنی در استان سمنان بوده است.

هاشمی با اشاره به توجه و نگاه ویژه دولت سیزدهم به حوزه‌های دانش‌بنیان و تولید در این عرصه از تشکیل 132 شرکت دانش‌بنیان در استان سمنان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد و افزود: این مهم با هدف ایجاد فرصت شغلی برای تحصیل‌کردگان دانشگاهی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: مجموعه این اقدامات و سیاست‌گذاری‌ها سبب شد تا استان سمنان در سال گذشته به‌عنوان سومین استان کشور از نظر رشد اقتصادی باشد و اگر سهم نفت را از رشد اقتصادی حذف کنیم، سمنان تنها استان کشور با رشد اقتصادی مثبت بوده است.

استاندار سمنان با اشاره به مهم‌ترین اقدامات دولت در زمینه توسعه بخش تولید و رونق آن در این استان تصریح کرد: در این زمینه به‌طور مثال در سال گذشته بیش از 35 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی استان سمنان پرداخت شد.

هاشمی به نقش ویژه مشاغل خانگی و خرد در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان اشاره و خاطرنشان کرد: 53 درصد از تسهیلات هدف‌گذاری شده در بخش مشاغل خانگی استان سمنان تاکنون پرداخت‌ شده و این فرایند به‌صورت مستمر در حال انجام است و به‌نوعی باید گفت که بیشترین تسهیلات استان در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی در استان پرداخت‌ شده است.

وی توسعه مشاغل خانگی را راه مهم پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی و رونق خانواده‌ها به‌ویژه در روستاها و نقاط محروم عنوان و با بیان اینکه بسیج و سپاه با ورود در خط مقدم حرکت به‌سوی محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی، منشأ اقدامات بسیار ارزشمندی بوده است اضافه کرد: توسعه صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج با رویکرد اشتغال‌زایی و توانمندسازی تأثیر زیادی در رونق اقتصادی استان سمنان داشته است.

استاندار سمنان با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد خدشه به ‌نظام مقدس جمهوری اسلامی از طریق به راه انداختن جنگ نابرابر اقتصادی، توجه به اقتصاد مقاومتی را راه‌حل عبور و پیروزی در این نبرد نابرابر دشمنان دانشت و افزود: این مهم با اولویت روستاهای استان سمنان در دستور کار است.

انتهای پیام/363/