چگونه بهترین تور نوروزی آنتالیا را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین تور نوروزی آنتالیا را انتخاب کنیم؟

با فرا رسیدن فصل زمستان تورهای نوروزی برای عرضه آماده می‌شوند و هر چه به روزهای عید نوروز نزدیک‌تر می‌شویم تعداد افرادی که به دنبال تور نوروز هستند بیشتر می‌شود.

آژانس مقتدر سیر، هر ساله در این فصل تلاش می‌کند تا با‌ عرضه‌ی تورهای متنوع، دست مشتریان خود را باز بگذارد. تور آنتالیا یکی از مورد توجه‌ترین بسته‌هایی‌ست که در طول سال و به‌خصوص در نوروز به مسافران عرضه می‌شود. با توجه به تنوع بسته‌ها سعی در این داریم تا با تشریح امکانات و شرایط تورها، مسافران را نسبت به جوانب مختلف آگاه کنیم تا دقیق‌ترین تصمیم‌گیری برای ایشان میسر باشد.

چه عواملی در یک بسته‌ی تور آنتالیا موثرند؟

عواملی در یک بسته‌ی تور موثرند که گاهی با بی‌دقتی به آن‌ها می‌تواند یک سفر را دچار مشکلات متعددی کند. آژانس مقتدر سیر می‌کوشد تا با شرح آن‌ها ، شما عزیزان را با جزئیات موارد آشنا سازد تا زمان انتخاب، با دیدی بازتر اقدام نمایید.

▪ فصل سفر

از مهم‌ترین موارد درباره آنتالیا، فصلی‌ست که که قصد سفر در آن را دارید. در فصل‌های سرد دمای هوا از ۰ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد است. بنابراین استفاده از ساحل‌ها و بسیاری از تفریحات آبی در این فصل‌ها تقریباً ممکن نیست. بنابراین با توجه به استقبال کم، قیمت، کمترین حالت خود را خواهد داشت.

بهترین فصل برای سفر به آنتالیا از خرداد تا پایان شهریور است و قیمت بالاتر خواهد رفت. عید نوروز، یک حالت بینابینی دو فصل زمستان و تابستان را دارد، برخی هتل‌ها تفریحات آبی خود را راه‌اندازی کرده‌اند و هوای بهاری و تعطیلات طولانی اجازه گشت در طبیعت زیبا و آثار تاریخی این شهر را به مسافران می‌دهد.

▪ تاریخ سفر

در کنار اینکه در چه فصلی قصد سفر به آنتالیا را دارید، تاریخ آن نیز مهم است. پروازهای آخر هفته معمولاً قیمت بالاتری دارند. همچنین قرار گرفتن تاریخ سفر در تعطیلات خاص می‌تواند قیمت‌ها را به شکل محسوسی تغییر دهد.
در تور آنتالیا نوروز ۹۷ گران‌ترین تاریخ‌ها، پروازهای ۲۷ تا ۲ فروردین است و تاریخ‌های پیش یا پس از آن هزینه کمتری دارند. ولی همچنان نسبت به تاریخ‌های دیگر سال، به واسطه میزان تقاضای زیاد و محدودیت عرضه، قیمت بالاتری دارند.

▪ مدت زمان سفر

در طول سال، تورهای آنتالیا در بسته‌های ۶ شبه به فروش می‌رسند. اما در نوروز، ممکن است زمان تور تا ۱۰ شب افزایش یابد، بنابراین هر چه مدت زمان تور بیشتر باشد، هزینه‌ی آن بیشتر خواهد بود.

▪ مشخصات پرواز

از نکات مهم در تور آنتالیا، خط هوایی‌ست. معمولاً برای مقصد آنتالیا علاوه بر پروازهای داخلی نظیر قشم‌ایر، آتا و تابان خطوط هوایی ترک همچون اطلس‌جت، فری‌برد و سان‌اکسپرس استفاده می‌شود. طبیعتاً هزینه‌ی پروازهای ترک بالاتر اما کیفیت آن بالاتر خواهد بود.
فارغ از خط هوایی، ساعت پروازی نیز عاملی مهم است. ساعت‌های پروازی که زمان فرود آن‌ها از عصر به بعد یا زمان برگشت آن‌ها تا صبح است هزینه‌ی کمتری دارند. اما این‌گونه پروازها باعث می‌شوند مدت زمان کمتری را در مقصد بگذرانید.

منبع:خبرآنلاین