هشدار مدیریت بحران ‌فارس به شهروندان

– اخبار استانها –

غلامرضا غلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از شیراز، با اشاره به هشدار سامانه بارشی در سطح نارنجی، اظهارداشت: باران رحمت الهی همزمان با تحویل سال نو، عیدی مضاعفی از جانب خداوند به مردم است که در لحظه‌ای سال عنایت همشهریان و مسافران نوروزی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیلان پرشدگی هر 9 سد در استان فارس نسبت به سالیان گذشته منفی بود تا (70 درصد)، گفت: این بارش رحمت الهی، خشکسالی احتمالی سال 1403 را مقداری جبران می‌کند و از نظر حجم وضعیت آبگیری سدهایمان بهبود می‌یابد.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس بیان کرد: بارش باران، گاهی رعد و برق و تگرگ، در ارتفاعات شمال استان بارش برف و افزایش سرعت وزش باد، مه و کاهش دید بویژه در گردنه‌های کوهستانی پیش بینی شده است، ادامه داد: این سامانه بارشی قوی همه نقاط استان بویژه شهرستان‌های شمالی، مرکزی و شیراز را فرا می‌گیرد و فردا عصرچهارشنبه از استان خارج می‌شود لذا در برخی از نقاط شهرستان‌های رستم و و نورآبادممسنی پیش بینی بارش 100 میلی متری را داریم و احتمال خسارت وجود دارد.

غلامی ابرازداشت: در حال حاضر شرایط هوایی استان مطلوب است و هنوز مشکلی در سطح فارس رخ نداده است و در همین راستا دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران فرمانداران، بخشداران و دهیاران مرخصی‌ آن‌ها لغو شده است.

وی با اعلام اینکه امور عشایر موظب است تا به عشایران کوچ‌رو هشدار دهند تا در حاشیه مسیل‌ها اتراق نکنند، گفت: در نقاط حادثه‌خیز عوامل راهداری با تمام امکانات و تجهیزات در محل حضور دارند؛ بنابراین شهروندان از سفرهای غیرضرور خودداری کنند تا خطرات احتمالی کاهش یابد.

انتهای پیام/424