نوسازی شبکه توزیع و خطوط انتقال آب حاجی‌آباد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه در سال 1402 برنامه‌ریزی لازم برای بهبود فشار آب و همچنین کاهش هدر رفت آب اقداماتی انجام شد، اظهار داشت: یکی از عوامل هدر رفت آب فرسودگی شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال است که آبفای هرمزگان در راستای سیاست کاهش هدر رفت آب و استفاده حداکثری از آب تولیدی پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام داده است که از جمله این سیاست‌ها اصلاح و نوسازی شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال آب است.

وی افزود: آبفای هرمزگان در این زمینه در قالب اجرای پروژه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های داخلی شرکت، قرارداد با پیمانکاران و همچنین مشارکت قرارگاه سازندگی سپاه امام سجاد(ع) و خیرین انجام داده است که خوشبختانه در 12 ماه بالغ بر 44 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع با هدف جلویگیری از هدر رفت آب به سرانجام رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ادامه داد: از مجموع 44 کیلومتر نوسازی شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال 21 کیلومتر توسط امور آبفای حاجی‌آباد به صورت امانی و با همکاری قرارگاه سازندگی سپاه امام سجاد (ع) و خیرین انجام شده است.

وی همچنین از نوسازی 23 کیلومتر از لوله‌های فرسوده این شهرستان در قالب انعقاد قرارداد با پیمانکاران از طریق انجام مناقصه خبر داد و گفت: با این اقدام شبکه توزیع روستاهای طارم، سید جوذر، مجتمع سراح و جلالی و خط انتقال بناب به سیاهک نوسازی و تعویض شد.

حمزه‌پور تعویض لوله های درون چاهی را از دیگر اقدامات با هدف کاهش هدر رفت آب و افزایش تولید آب عنوان کرد و گفت: در همین راستا 540 متر از لوله های درون چاهی تعویض شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در ادامه به تاثیر اشتراک های غیرمجاز در شهرستان حاجی آباد اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای طرح شناسایی اشتراک‌های غیر مجاز 120 مورد اشتراک غیرمجاز شناسایی شد که اقدامات لازم برای مجازسازی شدن آنها انجام شد.

انتهای پیام/864/