معاون رئیس جمهور: آمریکا در ریختن خون هر انسانی در فلسطین دخیل است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید محمد حسینی در آئین گرامی‌داشت 13 آبان ماه در جمع پرشور و شعور مردم مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامیداشت روز دانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اظهار داشت: اگر کودتای 28 مرداد سال 32 و جنایات آمریکا در سایر نقاط جهان و حمایت از داعش را هم نادیده بگیریم، حمایت آمریکا در یک ماه گذشته آمریکا از اسرائیل به خوبی هویت آمریکا را نمایان کرد و آمریکا در ریختن خون هر انسانی در فلسطین دخیل است.

وی افزود: عملیات طوفان الاقصی در طول 75 سال بی‌سابقه بود، در سال 66 اولین انتفاضه با نام انقلاب سنگ در فلسطین اتفاق افتاد که فقط با سنگ می‌توانستند جنگ کنند، ولی امروز فلسطین از تجهیزات موشکی برخوردار است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ابراز کرد: نه تنها در فلسطین که رزمندگان اسلام در یمن، عراق، سوریه، لبنان امروز دارای قدرت هستند، حماس یک ارتش بزرگ نیست و در محدوده کوچک غزه توانسته‌ است رژیم اسرائیل را با چالش‌های بزرگ مواجه کند.

حسینی تصریح کرد: اسرائیل چون یک شکست مفتحانه را پذیرفته‌است با حمایت آمریکا، انگلیس و فرانسه دست به جنایات وسیع بر علیه فلسطینیان زده‌‌ است و نزدیک به چهار هزار کودک و دو هزار زن در فلسطین به شهادت رسیده‌اند و کشورهای مدعی حقوق بشر و حقوق زن یا سکوت کرده یا هم در حال حمایت از این جنایات هستند.

وی ادامه داد: همه مردم کشورهای مسلمان خون‌شان به جوش آمده‌است، اما دولت‌های این کشورها تحرک خاصی ندارند، باید بدانیم که رزمندگان اسلام و حزب‌الله توان مقابله دارند و به گفته مقام معظم رهبری اسرائیل به نزدیکی نابود شده‌ است.

حسینی خاطرنشان کرد: هفت سرویس اطلاعاتی متعلق به اسرائیل و چهار سرویس متعلق به متحدانش ادعا داشتند که همه چیز را زیر نظر دارند، اما رزمندگان فلسطینی این دیوار اطلاعات را در روز جشن اسرائیل شکستند و باعث شکست مفتضحانه اسرائیل شدند.

وی با بیان هدف اسرائیل و حامیان آن بیرون راندن مردم فلسطین و آواره کردن آنها بوده‌ است، افزود: مردم فلسطین و رزمندگان فلسطینی امروز به این باور رسیده‌اند که قدرت اسرائیل پوشالی است و این رژیم در حال سقوط است.

حسینی گفت: باید حوادث به خصوص در دهه 60 به گونه‌ای برای نوجوانان و جوانان تبیین شود که دیگران توان تحریف و عوض کردن جای جلاد و شهید را نداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید مانع تحریف تاریخ توسط دشمنان شویم، افزود: از تحریف تاریخ جلوگیری کنیم تا روحیه و فرهنگی که سال 57 باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد تداوم داشته باشد.

سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین اظهار کرد: سال‌ 1343 سخنان کوبنده و تاریخی حضرت امام (ره) موجب شد تا رژیم پهلوی تصمیم به تبعید ایشان بگیرد و حضرت امام به ترکیه تبعید شد.

وی افزود: به شهادت رسیدن دانش‌آموزان پیرو خط امام و همچنین تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 57 و 58 موجب شد تا 13 آبان یک روز مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران باشد.

احمدزاده با بیان اینکه این روز بیانگر ظلم و بیدادی است که استکبار جهانی علیه ملت مظلوم ایران آغاز کرد، گفت: ظلم و ستم استکبار جهانی در حق ملت ایران و سایر کشورهای مسلمان ادامه دارد که می‌طلبد همه مردم به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان در راستای تقویت روحیه ظلم ستیزی با ظلم و استبداد آمریکا آگاه شوند.

وی تصریح کرد: دانشجویان پیرو خط امام با تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358 ضربه مهلکی بر استکبار جهانی وارد کردند. استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: استکبار جهانی این روزها در حمایت از اسرائیل غاصب خون و خونریزی در غزه راه انداخته است که به یاری خداوند پیروزی ملت فلسطین و از بین رفتن رژیم صهیونیستی نزدیک است و شاهد جشن امت اسلامی بر استکبار و هم پیمانانش باشیم.

انتهای پیام/