غیبت فرماندار پلدختر در سیل| بحران نزدیک فرماندار دور!

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، هواشناسی لرستان از روز پنجم فروردین‌ماه 1403 از ورود سامانۀ بارشی به جو این استان خبر داد و وضعیت قرمز بارندگی در جلسۀ ستاد مدیریت بحران برای پلدختر اعلام شد.

جلسۀ ستاد بحران پلدختر عصر یکشنبه پنجم فروردین‌ماه 1403 به ریاست مهدی نصیری، معاون عمرانی فرمانداری پلدختر، تشکیل شد و او در غیاب علی جهانی، سرپرست فرمانداری پلدختر، که همزمان معاون استاندار لرستان نیز است از اعلام آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان این شهرستان خبر داد.

بارش‌های سیل‌آسا در لرستان/خسارت به واحدهای مسکونی پلدختر

در روزی که بارندگی 110 میلی‌متری در پلدختر ثبت و جاده پلدختر به خرم‌آباد مسدود شد، راه ارتباطی روستاهای بخش مرکزی و بالاگریوه مسدود شد، روستای چاله غرق در سیلاب شد و شهر سراب‌حمام غرق در آب است اما، سرپرست فرمانداری پلدختر به‌عنوان رئیس ستاد بحران این شهرستان غایب بزرگ روز سیلابی بود.

جای پرسش است که چرا فرماندار پلدختر با وجود اعلام ستاد بحران و وضعیت قرمز بارندگی در این شهرستان حضور ندارد و جواب تلفن رسانه‌ها را هنگام سیل نداد تا غیبت رئیس ستاد بحران در روز سیلابی پلدختر برگ دیگری از بحران مدیریت در مدیریت بحران لرستان باشد.

مصاحبه‌ بی‌اساس از سیل

غیبت سرپرست فرمانداری پلدختر سبب انتقاد رسانه‌ها و مردم این شهرستان شد، به‌طوری‌که فضای مجازی مملو از انتقادات تند به مدیریت ارشد لرستان و سرپرست فرمانداری پلدختر است.

علایی‌پور، شهروند پلدختری، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از غیبت سرپرست فرمانداری پلدختر انتقاد کرد و گفت: رئیس ستاد بحران این شهرستان با وجود هشدارهای هواشناسی در منطقه حضور ندارد.

او اضافه کرد: سرپرست فرمانداری پلدختر حتی به‌صورت تلفنی هم از اوضاع این شهرستان اطلاع کافی به‌دست نیاورده‌است، به‌طوری‌که با وجود قطع راه‌های ارتباطی برخی روستاها بر اثر شدت بارش‌ها در مصاحبه‌ای اعلام کرده‌است که راه ارتباطی هیچ روستایی مسدود نیست!

این شهروند پلدختری عنوان کرد: پرسش ما از مدیریت ارشد لرستان این است که چرا سرپرست فرمانداری پلدختر در روزی که بارش باران و جاری‌شدن سیلاب مشکلات زیادی به مردم وارد کرده‌است در این شهرستان حضور ندارد؟!

بی‌تفاوت در برابر خسارت سیل

جودکی، دیگر شهروند پلدختری، هم با انتقاد از غیبت سرپرست فرمانداری پلدختر در روز سیل گفت: فرماندار این شهرستان چنان از اوضاع بارندگی بی‌اطلاع است که اطلاعات نادرست به برخی رسانه‌ها داده‌است!

باقرپور، دیگر شهروند پلدختری، هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اضافه کرد: سرپرست فرمانداری پلدختر اعلام کرد که هیچ راه مسدودی در این شهرستان وجود ندارد، اما راه ارتباطی چندین روستای پلدختر بر اثر آب‌گرفتگی و ریزش کوه مسدود است.

یوسفی، دیگر شهروند پلدختری، هم با انتقاد از استاندار لرستان و سرپرست فرمانداری پلدختر بیان کرد: ظاهراً وضعیت این شهرستان برای تیم ارشد این استان مهم نیست، چون فرماندار به‌عنوان رئیس ستاد بحران در منطقه حضور ندارد و فرهاد زیویار، استاندار لرستان، هم به خود زحمت نداده‌است برای بازدید میدانی به پلدختر سفر کند!

انتهای پیام/ 646