عرصه حفاظت محیط‌ زیست لرستان به 450 هزار هکتار می‌رسد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی سالاروند، ظهر امروز با حضور در جمع محیط‌بانان منطقه حفاظت‌ شده سفیدکوه، اظهار داشت: عرصه‌های طبیعی تحت مدیریت این اداره‌کل حدود 322 هزار هکتار و حراست از این سطح نیازمند تجهیز محیط‌‌بانان است.

وی افزود: وسعت مناطق تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست لرستان در صورت اضافه‌شدن مناطق شکار و صید ممنوع به 450 هزار هکتار، معادل حدود 16 درصد از مساحت کل این استان خواهد رسید.

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست لرستان با بیان اینکه حفاظت از عرصه‌های وسیع این استان نیاز به همت بالای همگانی دارد، عنوان کرد: محیط‌بانان به ملزومات مورد نیاز برای انجام مأموریت‌های سنگین در ارتفاعات باید مجهز شوند.

مشاهده یک گونه حشره‌خور نایاب در پراکنش حیات‌وحش لرستان

وی محیط‌بانی را شغلی دشوار دانست و با قدردانی از زحمات و تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان، بیان کرد: این قشر خط‌ مقدم حفاظت از تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی کشور هستند که باید حضور فعال‌تری برای حفاظت از حیات‌وحش و زیستگاه‌های طبیعی داشته باشند.

در این دیدار تجهیزات انفرادی محیط‌بانان براساس نیاز شامل کوله‌پشتی، کیسه‌ خواب باکیفیت با وزن کمتر از 800 گرم و قابلیت حمل آسان در ارتفاع، چادر تک‌نفره، کفش کوهنوردی با کیفیت بالا، پیراهن و شلوار عملیاتی و اداری توزیع شد.

انتهای پیام/ 644/