ضرورت راه‌اندازی یک پایگاه امدادی در خراسان جنوبی

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علیرضا عباس زاده صبح امروز در مانور تمرینی، آموزشی و آمادگی در برابر سیلاب منطقه جنوب شرق کشور اظهار داشت: یکی از مهمترین بخش‌های مربوط به حاکمیت آمادگی برای ارائه خدمات در شرایط بحران است.

وی با بیان اینکه پشتوانه خدماتی که انجام می‌شود آمادگی برای تضمین و پایداری خدمات در شرایط بحرانی برای مردم است، افزود: میزان آمادگی ما در شرایط خاص و بحرانی ملاک سنجش عملکرد ما است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید به صورت تشریفاتی و تکلیف خاص شرایط بحران را ببینیم، بیان کرد: با انواع بحران‌ها در استان مواجه هستیم و تعدد بحران‌های مختلف، شرایط امکانات و تجهیزات موجود و نوع نگاه ما به ارائه خدمات به مردم به گونه‌ای است که باید همیشه آماده باشیم.

عباس‌زاده تصریح کرد: اینکه ما در شرایط عادی توجه داشته باشیم که مانورهای آمادگی در حوزه‌های مختلف را برگزار کنیم، هم تضمینی برای ارائه خدمات بهتر و کاهش هدر رفت انرژی و منابع و خسارات جانی و مالی است و هم موجب آرامش و خاطر جمعی مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه از هر بحرانی می‌توان یک مستند و تجربه‌ای ساخت خاطرنشان کرد: باید مدیریت دانش پایدار باشد و از هر اتفاقی که در کشور رخ می‌دهد می‌توان یک مستند ساخت تا تجربه‌ای برای سال‌های آینده باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه در همه خدماتی که ارائه می‌شود حیاتی‌ترین خدمت در جهت پایداری خدمات و حساسیت بالا در استان بحث آب و سپس برق است، یادآور شد: اگر نتوانیم بحث آب و برق را در شرایط بحران مدیریت کنیم مشکلات بسیاری به وجود می‌آید، زیرا اولین خدمتی که در شرایط بحران باید به مردم ارائه شود آب آشامیدنی سالم است.

عباس‌زاده با بیان اینکه شاید نیاز باشد مانورها بیشتر برگزار شود تا ضعف ه‌های خود را ارزیابی و آمادگی خود را بیشتر کنیم، اظهار داشت: بحران‌بخشی از طبیعت زندگی ماست. بنابراین باید خود را برای مقابله با این بحران‌ها آماده کنیم.

وی با اشاره به اینکه علیرغم پهناور بودن استان یکی از بزرگترین سرمایه‌های ما در خراسان جنوبی هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی است، افزود: در استان همه دستگاه‌ها در تعامل خوبی با یکدیگر قرار دارند و کمترین دغدغه را در استان داریم و امید است همه دستگاه‌ها با انجام مانورهای مختلف آمادگی لازم را داشته و به مردم اطمینان‌بخشی 100 درصدی بدهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه بخشی از آمادگی‌ها به امکانات و تجهیزات متمرکز در مناطق کشور وابسته است که در این راستا در خراسان جنوبی با ضعف مواجه هستیم، گفت: پراکندگی، گستردگی، کمبود امکانات و فاصله زیاد با مراکز استان‌های معین ایجاب می‌کند که باید خراسان جنوبی در شرایط خاص و بحرانی خود اتکا باشد.

عباس‌زاده با تأکید بر ضرورت ایجاد یک پایگاه امدادی در خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی با شهرستان‌های خود نیز فاصله بسیاری دارد. بنابراین در شرایط بحرانی خدمات‌رسانی بسیار سخت است.

انتهای پیام/255