شاهوارپور: دفاع مقدس صحنه نمایش اقتدار مظلومانه خوزستان بود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار حسن شاهوار پور ، شامگاه پنجشنبه 17 اسفند ماه در مراسم کنگره 24 هزار شهید استان خوزستان با بیان اینکه خداوند بزرگ را شاکریم که دومین کنگره شهدای خوزستان حاصل شد، گفت: برنامه های متعددی در شهرهای خوزستان برگزار شد که زنده نگه داشتن و یادآور شهدایی بود که با جان خود اجازه اشغال و تصرف یک وجب از خاک پاک و مقدس جمهوری اسلامی ایران را نداند.

شاهوارپور گفت: کنگره شهدای مروری است بر ایستادگی و مقاومت در خوزستان که بخش‌هایی از نقش آفرینی مردم را یادآوری می کند.

وی تصریح کرد: دفاع در خرمشهر با محوریت شهید جهان آرا و رزمندگان داوطلب مردمی، تکاوران نیروی دریایی ارتش، ایستادگی های مرحوم آیت الله جمی در مقاومت 18 ماهه و ایستادگی و مقاومت در آبادان توسط مدافعین شهر، جلوگیری از سقوط سوسنگرد توسط عشایر عرب، حضور علمایی مانند آیت الله جزایری، شفیعی و کرمی در مقابل متجاوزان همگی در قالب دفاع مقدس صحنه های زیبایی از اقتدار مظلومانه در خوزستان بوده است.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان با اشاره به مقاومت مردم شهرهای مختلف استان گفت: ایستادگی مردم شوش توسط شهید والا مقام حسن درویش در پشت رودخانه کرخه و همچنین مقاومت مردم دزفول و اندیمشک در مقابل ده ها بمباران در تاریخ می‌درخشد. مقاومت مردم دیگر شهرها و روستاها و فرستادن جوانان برومندشان به جبهه های نبرد نیز به خوزستان عزت بخشید.

وی ادامه داد: استقبال از جوانان سراسر کشور در زیر بمباران ها و تشکیل سپاه بدر توسط شهید اسماعیل دقایقی که مقدمه‌ای برای تشکیل جبهه مقاومت شد از افتخارات این استان است. فرماندهی سپاه پاسداران و جبهه های نبرد توسط شهیدان زنده سردار محسن رضایی، علی شمخانی، غلامعلی رشید، احمد غلامپور، عبدالمحمد رئوفی و امین شریعتی و ده ها سردار بزرگ که راه شهدا را تداوم می بخشند از افتخارات استان هستند.

شاهوار پور درباره اقدامات صورت گرفته پیش از برگزاری کنگره 24 هزار شهید گفت: تشکیل 25 کمیته تخصصی و بیش از 250 جلسه و 700 مصوبه برای برنامه‌ریزی برگزار این کنگره بخشی از کارهای صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برگزاری 6430 یادواره شهدا به صورت شهری و قشری برای تجلیل از خانواده های آنها، تألیف و نشر 250 کتاب، جمع آوری 7 میلیون و 690 هزار صفحه اثر دفاع مقدس، تولید 4 فیلم سینمایی و بیش از هزار قسمت نماهنگ و تولیدات تلویزیونی، کاشت 24 هزار نهال و نمایش میدانی آستان عشق و 2 هزار و 400 جهیزیه از اقدامات انجام شده پیش از این کنگره بود.

انتهای پیام/