سومین مرکز تشخیص سرطان زنان کشور در خراسان شمالی افتتاح شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، دکتر پیمان نامدار امروز در آیین افتتاح مرکز تشخیص، پیشگیری و کنترل سرطان بانوان اظهار داشت:هدف از اجرای این طرح، ارائه بسته خدمتی، تشخیص، پیشگیری، درمان، و ارائه داروهای خاص و پژوهش و پیشگیری و توانبخشی توامان است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر به امر سلامت کمک می کند و سرمایه هلال احمر اعتماد در عرصه داخلی و هم بین المللی است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: نتیجه حمایت مجلس از هلال احمر، همین اتفاقات خوب و خدمات ارزشمند به مردم است.

وی افزود: قسمتی از شناخت سایر کشورها از ایران به خاطر فعالیت‌های هلال احمر در حوزه سلامت آن کشورهاست و در داخل ایران نیز در دو سال گذشته یک میلیون و 600 هزار خدمت انجام شده است.

نامدار با بیان اینکه این مرکز به دستگاه‌های سونوگرافی، ماموگرافی مجهز شده است اظهار داشت: این مرکز با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان تجهیز شده و با حضور متخصصین پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی کشور، کار غربالگری سرطان بانوان را که یکی از شایعترین بیماری‌ها در استان و کشور است، آغاز کرده است.

معاون هلال احمر تصریح کرد: این مرکز سومین مرکز از این نوع در کشور است که در قالب شبکه ملی پیشگیری، کنترل و درمان سرطان بانوان کشور شروع به فعالیت کرده است. تنها کار این شبکه درمان نیست و بلکه قرار است دیتاهای به دست آمده در سیاستگذاری‌های پیشگیری و درمان جمع آوری٬ تحلیل و به کار گرفته شود.

انتهای پیام/311/.