درمان شهوت زیاد یا میل جنسی بالا

اگر میل جنسی بالایی دارید؛ این مطلب را از دست ندهید

میل جنسی بالا تا زمانی که تحت کنترل فرد باشد بسیار خوب است ولی در صورتی که از کنترل خارج شود به آرامش ، امنیت ، زندگی فردی و اجتماعی فرد و دیگران آسیب بزند و انجام رفتار جنسی را تبدیل به اعتیاد کند نیاز به درمان دارد.

میل جنسی بالا اگر از کنترل خارج شود میتواند مشکل ساز شود و حتی میتواند باعث بروز وسواس شدید برای رابطه جنسی شده و زندگی فردی و اجتماعی را مختل کند. شهوت زیاد در صورتی که فرد را به فعالیت جنسی معتاد کند باید کنترل و درمان شود. اعتیاد به فعالیت جنسی می تواند به صورت داشتن رابطه جنسی زیاد یا خودارضایی زیاد بروز کند که کنترل شرایط زندگی را برای فرد سخت می کند و فرد را مجبور به تکرار فعالیت جنسی می نماید

به طور معمول فرد بعد از فعالیت جنسی احساس رضایتمندی و آرامش پیدا می کند ولی معتادان به رابطه جنسی یا معتادان به خودارضایی همیشه به دنبال یک تجربه جدید هستند و اگر نتوانند فعالیت جنسی داشته باشند دچار عصبانیت و آسیب می شوند.

برخی معتقدند عوامل روانی منجر به میل جنسی بالا می رود و برخی دیگر علت را مشکلات فیزیکی و هورمونی میدانند. قرص ويگركس پلاس زمانی میتوان گفت که فرد مبتلا به میل جنسی بالا شده که در خودش احساس پریشانی بیش از حد کند که برای درمان نیاز است ابتدا علت مشکل را پیدا کرد و سپس به دنبال راه حل مشکل رفت.

میل جنسی بالا چیست؟

شهوت زیاد یا میل جنسی بالا زمانی به عنوان مشکل و بیماری شناخته می شود که شهوت زیاد فرد باعث ایجاد اعتیاد جنسی به خودارضایی یا رابطه جنسی شده و تاثیر منفی روی زندگی شخصی و اطرافیان او گذاشته و از کنترلش خارج شود.

میل جنسی بالا در صورتی که تبدیل به بیش فعالی یا رفتار جنسی خارج از کنترل مثل اجبار جنسی یا اعتیاد جنسی شود، به عنوان بیماری شناخته شده و نیاز به درمان دارد.

از آنجا که به طور معمول میل جنسی در آقایان بیشتر از خانم ها است بنابراین تشخیص این مشکل در آن ها کار ساده ای نیست ولی اگر احساس میکنید که میل جنسی شما قابل کنترل نیست ، زندگیتان را مختل کرده و باعث بروز پریشانی در شما شده است می تواند گفت که دچار میل جنسی بالا هستید. این مشکل میتواند به دلیل شرایط یا مکانی ایجاد شود که فرد در آن محدود شده است.
علت میل جنسی بالا

سطح هورمون های بدن به خصوص تستوسترون و استروژن، سطح استری ، عوامل روانی و روابط صمیمی می تواند بر میل جنسی شخص تاثیر بگذارد.

میل جنسی بالا ممکن است به دلیل عدم تعادل هورمونی یا آنومالی مغزی ایجاد شود که البته در این باره اطلاعات زیادی در دسترس نیست. بالا رفتن سطوح مواد شیمیایی انتقال دهنده عصبی در مغز از جمله دوپامین ، سروتونین و نوراپی نفرین.

دلیل دیگر شهوت زیاد میتواند عوامل احساسی باشد مانند اختلالات سواسی ، اختلالات خلقی یا جنون. عوارض برخی از داروها مانند داروهایی که برای درمان پاهای بیقرار و پارکینسون استفاده می شوند میتوانند منجر به میل جنسی بالا شوند.

آسیب بخشی هایی از مغر که بر رفتار جنسی موثرند در اثر صرع و زوال عقل

مصرف الکل ، کوکاکئین و آمفتامین هم اثر  افزایش دهنده شهوت دارند.
علایم میل جنسی بالا

اغلب افراد فعالیت جنسی را دوست دارند و از آن لذت می برند ولی اگر شخصی هنگام دور شدن از تعامل جنسی حالت پریشان و آشفته پیدا کند و برای داشتن فعالیت جنسی احساس اضطرار و اعتیاد به او دست بدهد یعنی دچار مشکل شده است.

– تفکر وسواسی با محوریت فعالیت جنسی

– اعتیاد به پورن

– داشتن شرکای جنسی متعدد بدون داشتن ارتباط عاطفی با آن ها

– رفتارهای جنسی که بر سایر مسائل زندگی مثل سلامت ، روابط و کار اولویت پیدا کرده و تاثیر منفی بر آن ها بگذارد.

– سعی های چند باره و غیر موفق ترک رفتار جنسی

– پنهان کاری درباره رفتار جنسی

– احسای وابستگی و تحت کنترل قرار گرفتن از نظر جنسی

برای فرار از مشکلاتی از جمله عصبانیت ، استرس ، افسردگی ، تنهایی و اضطراب از فعالیت جنسی استفاده می کنید.

– رفتارهای جنسی شما مانع از ایجاد رابطه ای سالم و پایدار با دیگران می شود.
درمان میل جنسی بالا

در صورتی که فعالیت جنسی به طور معمول نمی تواند به شما آرامش بدهد و تمایل بیش از اندازه به فعالیت جنسی منجر به بروز پریشانی و اضطراب در شما شده باید به دنبال درمان باشید. روش هایی که برای درمان شهوت زیاد استفاده می شود به صورت ترکیبی از رابطه درمانی ، روان درمانی و دارو درمانی است.

از آنجا که مشکلات جنسی یک فرد مختص خود او است ، هیچ راه حل یکسانی  برای کنترل شهوت بالا در تمام بیماران وجود ندارد و د رمانگر باید با توجه به تجربه و بررسی سابقه روانی ، زندگی و مشکلات شخصی بیمار ترکیبی از روش های درمانی را به کار ببرد.

منبع: سایت خبری فرتاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *