جزئیات تشییع و خاکسپاری شهدای حادثه تروریستی کرمان + فیلم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، عصر روز گذشته 13 دی ماه همزمان با چهارمین سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، پایتخت مقاومت اسلامی بار دیگر به سوگ نشست و دو انفجار مهیب در طریق الشهدای کرمان و در ورودی گلزار شهدای کرمان و ورودی تخت درگاه قلی‌ بیگ به فاصله 20 دقیقه منجر به شهادت 84 نفر از زائران مرقد مطهر شهید سلیمانی شد.

سعید شعرباف شهردار کرمان در گفت‌وگو با تسنیم با تسلیت حادثه تروریستی روز گذشته در کرمان، اظهار داشت: کرمان از یک ماه پیش آماده برگزاری مراسم چهارمین سالگرد سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و میزبانی از زائران سردار دل‌ها شده بود.

وی با اشاره به اینکه برگزار کننده اصلی این مراسم خود مردم هستند، ادامه داد: طریق الشهدای کرمان در این ایام پر از موکب‌های مردمی است که از نقاط مختلف استان و کشور در حال خدمترسانی به زائران شهید سلیمانی هستند.

شهردار کرمان با اشاره به حادثه تروریستی روز گذشته در کرمان، بیان کرد: این حادثه به دلیل قدرت نرمی است که شهید سلیمانی و جمهوری اسلامی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال زیرسوال بردن قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران هستند، ادامه داد: دشمنان نظام و انقلاب کور خواندند و باید بدانند که این فضا پرشورتر ادامه دارد و به مدد خون شهدایی که در این مسیر ریخته شده است، این راه و این مسیر در سال‌های آینده پرشورتر ادامه پیدا می‌کند.

شعرباف با اشاره به تاکید رئیس جمهور و استاندار کرمان به تکریم شهدای طریق الشهدا، گفت: این شهدا در نزدیکترین مکان به مرقد مطهر شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان دفن می‌شوند.

وی با بیان اینکه فرآیند آماده‌سازی و کندن قبور این شهدا در حال انجام است، افزود: پیکر مطهر این شهدا فردا پس از مراسم تشییع در جوار مرقد مطهر شهدای مدافع حرم در گلزار شهدای کرمان خاکسپاری می‌شوند و شهدای سایر نقاط استان و کشور برای تدفین به شهرهای خودشان اعزام می‌شوند.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه فردا صبح تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی 13 دی کرمان از چهارراه غزه تا مصلی کرمان تشییع و حوالی ظهر تدفین شهدا انجام می‌شود، ادامه داد: تدابیر لازم برای جلوگیری از ازدهام جمعیت در آیین تدفین شهدا اندیشیده شده است.

.

انتهای پیام/511/