ثابت کردن آرایش در فصل گرما فکر و ذکر خیلی از ماها هست !

شاید حتی بیشتر از خیلی از ماها و اگر شما هم حسی مشابه با من دارید . قاعدتاً باید از تابستان متنفر باشید. عرق کردن و آرایش اصلاً با هم جور نیست .

و باید فکری برای ثابت کردن آرایش در فصل های گرم سال باشیم .

حس خیلی بدی دارد که می‌بینید علی رغم تمام زحمتی که برای آرایش کردن کشیده‌اید. آرایش زیبایتان به هم می‌ریزد و روی صورتتان جاری می‌شود! زمان زیادی را صرف آن می‌کنید که جوش‌هایتان را محو کنید، طبیعی و دلنشین بدهید. مطابق با حال و هوای آن روزتان یک آرایش دلنشین انجام . با استفاده از یک رژ لب کارتان را به پایان می‌رسانید.

سپس از خانه بیرون می‌روید و در فصل گرما، همه آرایش شما شروع می‌کند به در هم ریختن! بنابراین ما امروز ۱۵ ترفند آزموده شده برای مواجهه با چنین شرایطی را با شما در میان می‌گذاریم. ادامه مطلب را دنبال کنید تا با روش‌های ثابت کردن آرایشتان در یک روز گرم آشنا شوید!

فصل گرما

کار را با شستشوی صورتتان شروع کنید تا چربی پوستتان کنترل شود!

از یک شوینده ملایم پوست صورت استفاده کنید تا چربی اضافی پوستتان را پاک کند. و به پوست شما یک ظاهر ملایم و دلنشین ببخشد. سپس با استفاده از حوله یا دستمال کاغذی صورتتان را خشک کنید.

روی پوستتان یخ بگذارید

بسیاری از آرایشگران و متخصصان پوست عاشق این ترفند هستند! یک قالب یخ بردارید و با آن به آرامی، پوست همه صورتتان به جز ناحیه دور چشمتان را مالش دهید. قالب یخ را به آرامی روی پوستتان حرکت دهید. توجه داشته باشید که از آنجایی که سرمای یخ باعث بی‌حسی پوست می‌شود.

ممکن است فشار دستتان را به درستی احساس نکنید. بنابراین قالب یخ را در هر نقطه از صورتتان برای چیزی حدود ۲ ثانیه به آرامی روی پوستتان قرار دهید سپس آن را جابجا کنید.

سپس یک حوله بردارید، صورتتان را خشک کنید و بعد شروع کنید به پیاده‌سازی آرایش مورد علاقه‌تان. این ترفند باعث می‌شود پوست شما خنک شود. منفذهای بزرگ پوستی‌تان بسته شوند و آرایش شما در هوای گرم کمتر و دیرتر به هم بریزد

روی پوستتان یخ بگذارید

تونر بزنید

یک تونر مناسب بردارید و با استفاده از یک تکه پنبه به تمام صورت و گردنتان تونر بزنید. این کار باعث جوان‌سازی پوستتان می‌شود.

ضد آفتاب بزنید

از یک ضد آفتاب با پایه ژل یا ضد آفتاب با پایه لوسیون سبک استفاده کنید. در روزهای گرم از ضد آفتاب‌های بر پایه‌ی کرم یا ضد آفتاب‌های سنگین استفاده نکنید.

هرگز فراموش نکنید که پرایمر بزنید

فرقی ندارد که بخواهید یک آرایش ملایم برای روزتان داشته باشید یا یک آرایش سنگین و دراماتیک. به هر حال استفاده از پرایمر در زیر آرایشتان مزایای متعددی به همراه دارد.

استفاده از پرایمر صورت و پرایمر دور چشم یکی از مؤثرترین روش‌های جلوگیری از به هم ریختن آرایش در روزهای گرم است.

از اضافه کردن یک لایه دیگر به آرایش پوستتان نترسید! استفاده از پرایمر باعث مصنوعی شدن ظاهر شما نخواهد شد.

پرایمر یک لایه زیرسازی عالی برای بقیه آرایش شما ایجاد می‌کند . که از خود آرایش اصلی شما قابلیت تحرک کمتری داشته و دیرتر به هم می‌ریزد.

اگر خیلی عرق می‌کنید یا پوست بسیار چربی دارید، اهمیت زیادی دارد که ناحیه T صورتتان را با پرایمر کاور کنید.

می‌توانید پرایمر را تنها بر روی ناحیه T صورتتان بزنید، یعنی قسمت بالای پیشانی، بینی، کناره‌های بینی و چانه‌تان. این کار باعث می‌شود که کرم پودر و کانسیلر صورت شما ساعت‌ها دوام بیاورد و به هم نریزد. مزیت دیگر استفاده از پرایمر آن است که باعث می‌شود کرم پودر و کانسیلر شما بدون تلاش زیاد و به شکل یکنواختی روی پوستتان پخش شوند.

به این ترتیب به مقدار کمتری کرم پودر و کانسیلر هم نیاز دارید. در زمان انتخاب پرایمر مناسب برای فصل تابستان بهتر است پرایمری را انتخاب کنید که براق نباشد. محصولی را انتخاب کنید که در پایان یک ظاهر مات و طبیعی داشته باشد.

آرایشتان را سبک نگه دارید!

وقتی درجه حرارت بیرون آن قدر بالا است که تقریباً هر چیزی را ذوب می‌کند، اضافه کردن لایه‌های متعدد به آرایشتان هیچ تأثیر مثبتی به حالتان ندارد!

کار را با انتخاب آرایشی شروع کنید که مناسب شرایط آب و هوایی گرم باشد. در زمان انتخاب کانسیلر و کرم پودر، اولویت با کانسیلر ماتیکی و یک کرم پودر سبک بر پایه ژل است. از آنجایی که محصولات با فرمولاسیون سبک‌تر مانند یک کرم مرطوب‌کننده مناسب یا کرم‌های پوشش‌دهنده سبک، کمتر در اثر گرما به هم می‌ریزند و برای روزهای گرم تابستانی انتخاب مناسب‌تری هستند.

نکته آنجاست که باید تا حد امکان آرایشتان را سبک نگه دارید. به جای استفاده از محصولات کرمی و سنگین، از محصولات سبک‌تر و ملایم‌تر استفاده کنید. بهترین ترکیب استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده ملایم است که SPF داشته باشد، بر روی آن کمی پودر فشرده و در آخر اندکی رژ گونه. سپس به مژه‌هایتان ریمل بزنید و برای لب‌هایتان از یک رژ لب ملایم یا یک برق لب مرطوب‌کننده استفاده کنید.

این آرایش در عین آنکه به شما ظاهری طبیعی و دلنشین می‌دهد، از پوست شما در برابر آسیب اشعه‌های مضر خورشید هم محافظت می‌کند.

از دستمال‌های جذب چربی استفاده کنید

هر چقدر هم که تلاش کنید تا عرق و چربی صورتتان را کنترل کنید، باز هم مطمئنم روزهایی هستند که نمی‌توانید جلوی عرق کردن صورتتان را بگیرید. این اتفاق برای همه ما افتاده است؛ اما به نظر من، هیچ اشکالی ندارد، به شرط آن که از قبل برای آن آمادگی داشته باشید!

اشتباهی که بیشتر افراد در چنین شرایطی مرتکب می‌شوند آن است که سعی می‌کنند با استفاده از یک لایه ضخیم پودر صورت، جلوی تعریق و چربی پوست و براقی ناشی از آن‌ها را بگیرند! این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات آرایشی است.

استفاده از پودر برای کنترل عرق هیچ فایده‌ای ندارد و تنها باعث می‌شود که ظاهر پوست شما شبیه به کیک شود! اما می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید و به جای پودر، از دستمال‌های مخصوص جذب چربی استفاده کنید. این دستمال‌ها در بسته‌بندی‌های بسیار کوچک و نازکی تدارک شده‌اند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، منطقه T و ناحیه دور چشمتان را پاک کنید تا چربی و عرق اضافی آن جذب شده و ظاهر مات پوستتان حفظ شود

از اسپری ثابت‌کننده آرایشی استفاده کنید

چیزی به نام اسپری پایانی آرایش وجود دارد که اغلب آرایشگرانی از آن استفاده می‌کنند که سلبریتی‌ها را برای مراسم‌هایی مانند فرش قرمز آماده می‌کند. از این اسپری زمانی استفاده می‌شود که کرم پودر و کانسیلر زده شده باشند اما رژ گونه، برنزه کننده و رژ لب هنوز زده نشده باشند. با استفاده از این اسپری این لایه‌های زیرین سر جایشان فیکس می‌شوند. دلیل اهمیت ثابت نگه داشتن زیرلایه‌های کرم پودر و کانسیلر آن است که با گرم شدن هوا و عرق کردن، این دو لایه اولین مواردی هستند که شروع به هم ریختن می‌کنند و در نتیجه، همه جوش‌ها و ایراداتی که با زحمت آن‌ها را کاور کرده بودیم دوباره مشخص می‌شوند. حالا نظرتان در مورد این اسپری چیست؟

از محصولات آرایشی مایع استفاده نکنید

برای رژ گونه و سایه چشمتان از محصولات پودری استفاده کنید. استفاده از محصولات پودری نسبت به محصولات مایع که بلافاصله با گرما دیدن به هم می‌ریزند و روی صورتتان جاری می‌شوند، به شما کمک می‌کند تا بتوانید عرق و چربی صورتتان را کنترل کنید. برای شروع قلموی سایه چشمتان را با استفاده از مقدار کمی اسپری آرایشی یا آب تمیز نم‌دار کنید. سپس با استفاده از یک دستمال کاغذی آب اضافی آن را بگیرید و آن را به سایه پودری آغشته کنید. نمدار بودن برس سایه چشم باعث می‌شود که پودر سایه کمی مرطوب می‌شود و وقتی آن را به پلکتان می‌زنید، پس از خشک شدن مدت زمان بیشتری سر جایش باقی بماند.

. از محصولات ضد آب استفاده کنید

فرقی ندارد که می‌خواهید رژ گونه انتخاب کنید، خط چشم یا ریمل، استفاده از محصولات ضد آب همیشه تضمین می‌کند که آرایش شما در مقابل تعریق پوست خودتان هم مدت زمان بیشتری دوام بیاورد و دیرتر به هم بریزد. ریختن ریمل و خط چشم و سیاه شدن زیر چشمان بسیار نفرت‌انگیز است، بنابراین باید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشیم و محصول ضد آبی را انتخاب کنیم که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد. بهترین کاری که در یک هوای گرم می‌توانید بکنید آن است که با استفاده از یک فر مژه، مژه‌هایتان را حالت دهید و سپس یک لایه نازک از ریمل ضد آب مورد علاقه‌تان به چشمانتان بزنید. اگر هنوز هم احساس می‌کنید که آرایش چشمانتان کامل نشده است، می‌توانید از یک خط چشم ضد آب برای تکمیل آرایشتان استفاده کنید.

چه کرم پودر می‌زنید چه ریمل، برای ماندگاری بیش‌تر از ضد آب‌ها استفاده کنید. این محصولات می‌توانند تا ساعت‌ها روی صورت شما بمانند و مخصوص زمان‌هایی است که شما نمی‌خواهید زود آرایش‌تان را پاک کنید. یا در هوای گرم به میهمانی می‌روید. با استفاده از ضد آب‌ها دیگر نیازی نیست نگران گرما و خراب شدن آرایش‌تان باشید.

لب ها

اگر احساس می‌کنید با عرق کردن بینی و قسمت بالایی لب‌هایتان، رژ لبتان پخش می‌شود و یا عادت دارید مدام لب‌هایتان را بلیسید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید آن است که وقتی که در حال کشیدن خط لب هستید، قسمت‌های داخلی لبتان را به طور کامل با استفاده از خط لب رنگ‌آمیزی کنید. سپس روی آن رژ لب بزنید و اگر دوست داشتید برق لب را اضافه کنید. با این کار حتی اگر رژ لبتان به مرور زمان پاک شود، بقایای خط لبی که به لبتان زده‌اید تا ساعت‌ها باقی می‌ماند و ظاهری شبیه به رژ لب را برای شما حفظ می‌کند

رژ گونه

به جای رژ گونه‌ای ماتیکی یا کرمی، از رژ گونه پودری استفاده کنید.

برنزه کننده

با استفاده از یک فرچه رژ گونه بزرگ مقداری پودر برنزه کننده بردارید. آن را به قسمت‌های کناری گونه‌ها، پیشانی، بالای بینی و چانه‌تان بزنید. حتی اگر دوست ندارید ظاهر برنزه‌ای داشته باشید، از مقداری پودر بی‌رنگ صورت استفاده کنید تا آرایشتان را فیکس کند.

شب‌ها قبل از خواب ضد عرق بزنید

اگر می‌خواهید روزها بدنتان بوی خوبی داشته باشد، شب‌ها قبل از خوابیدن به بدنتان ضد عرق بزنید. با این کار فرمولاسیون ضد عرق شما فرصت کافی دارد تا اثرات خود را به طور کامل نشان بدهد.

ماندگاری آرایش لب‌هایتان را افزایش دهید

حتی اگر تمام آرایش و ظاهرتان حتی اگر تمام آرایش انتخابی‌تان بسیار سبک و طبیعی است، از یک رژ لب با رنگ روشن استفاده کنید تا ظاهر شما را شاداب‌تر نشان دهد. اگر می‌خواهید برای یک روز گرم رژ لب انتخاب کنید، رژ لبی را بردارید که ماندگاری بالایی داشته باشد. برای رژ لب زدن ابتدا یک لایه بسیار نازک رژ لب به لبتان بزنید، سپس یک برگ دستمال کاغذی را روی لبتان بگذارید و اضافه رژلب را به آرامی پاک کنید و دوباره یک لایه ظریف دیگر رژ لب بزنید. این یکی از بهترین ترفندهای آرایشی برای رژ لب زدن در هوای گرم و مرطوب است که باعث می‌شود ماندگاری آرایش لبتان به حد چشمگیری افزایش یابد.

.از انگشت برای آرایش استفاده نکنید

در فصل گرم تابستان ، از انگشت برای استفاده از لوازم آرایشی استفاده نکنید و برای اینکه کرم بهتر روی صورت بنشیند از اسفنج یا برس های آرایشی استفاده کنید. برای جلوگیری از بهم خوردن آرایش تان در دمای هوای بالا از پدهای خشک که رطوبت اضافی صورت را جمع می کنند بصورت نقطه ای استفاده کنید.

با استفاده از این ترفند‌های آرایشی به ثابت کردن آرایش در هوای گرم کمک کنید تا دوباره عاشق فصل تابستان و روز های گرم بشید .