تجدید بیعت فرماندهان و کارکنان پایگاه هوایی شهید دوران شیراز با آرمان‌های امام

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در مراسم تجدید بیعت فرماندهان و کارکنان پایگاه هوایی شهید دوران شیراز با آرمان های امام،شهدا و انقلاب اسلامی به انتخابات اسفندماه اشاره کرد و از نیرو‌های هوایی ارتش خواست تا در انتخابات پیش‌رو همت کنند و سپس اظهارداشت: نیروی هوایی باید خود را در عرصه انتخاب سیاسی نیز نشان دهد.

وی افزود: همافران ارتش در سال 57 با انتخاب خوب، درک بالای خود را نشان دادند و شما نیز تلاش کنید تا مردم انتخاب خوب و اصلح کنند و مشارکت چشمگیر داشته باشند تا عزت و عظمت کشور هر روز بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس از نیرو‌های هوایی ارتش خواست تا در زمینه مشارکت در انتخابات تبلیغ کنند، زیرا این گروه، جزو گروه‌های مرجع فکری و رفتاری جامعه است.

آیت‌الله دژکام همچنین گفت: مسلما به این سادگی نمی‌توان روز‌های دهه فجر سال 57 را برای کسانی که ندیده‌اند، توصیف کرد. در روز 19 بهمن سال 57 وقتی همافران نیروی هوایی ارتش مقابل امام صف کشیدند و به مقام نیابت امام زمان (عج) احترام کردند، که موجب خوشحالی و افتخار ملت ایران شد.

وی افزود: در آن زمان همین که عکس این بیعت با امام (ره) را در صفحه روزنامه دیدیم و گزارش آن را شنیدیم تمام ملت ایران خوشحال شدند و همافران با این کار در آن روز، ایران را پرواز دادند.

امام جمعه شیراز افزود: یکی از صحنه‌هایی که خدا دوست دارد و همافران نیز نشان دادند که خدا را دوست دارند، همان صحنه بود که همافران جلوی امام صف بستند و بیعت کردند. امام خمینی (ره) آن روز چیزی نداشت و فقط مدرسه علوی را به عنوان پایگاه داشت و ظاهر قضیه این بود، ولی امام خدا را داشت و همافران به خاطر خدا آمدند. این عهدی است که ما با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بستیم.

وی ضمن تکریم یاد شهدای نیروی هوایی اظهار کرد: اگر شهید دوران اوج گرفت، به خاطر این بود که برای خدا راه افتاد و گفت اجازه نمی‌دهم عزت این کشور پایمال قدم رؤسای غیر متعهد در بغداد شود و این کار از عشق به خدا بود.

آیت‌الله دژکام ادامه داد: طی این 45 سال عمر انقلاب اسلامی در هر جا که مشکل داشتیم با این شاه کلید مشکل را برطرف کردیم. با عشق و محبت به خدا و پیامبر خدا و اهل بیت پیامبر خدا جلو رفتیم و این محبت همه قفل‌ها را باز کرده است. خدا وعده چنین قومی را در قرآن داده بود و پیامبر نیز فرمود این‌ها قوم سلمان فارسی هستند.

آیت‌الله دژکام در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر ما با جنگنده‌های خود مانور می‌دهیم که آماده هستیم و اگر فرمانده ارتش امروز می‌گوید ارتش در همه ابعاد آماده است، یعنی اگر کسی با خدا در بیفتد، با ما طرف است وگرنه ما ادعایی نداریم و اگر دستور خدا را بپذیرند، ما مشکل و دعوایی نداریم.

آیت‌الله دژکام خطاب به نیرو‌های هوایی ارتش ادامه داد: امروز ما به مرحله‌ای در تاریخ جهان رسیده‌ایم که لشکر دینی و الهی در مقابل کسانی که دین را نمی‌پذیرند داریم. امروز شما ارتشی هستید که در این فاز قرار دارید. خودتان این مسیر را انتخاب کردید و این انتخاب‌گری شما بود و انتخاب‌گری تعطیل نمی‌شود.

وی افزود: همین امروز با همه اوضاع و مشکلاتی که وجود دارد، دو صف داریم. خدا می‌خواهد به کسی که خودش انتخاب کرده نمره دهد که در صف یاران خدا باشد و زور نیست. «لا اِکْراهَ فِی الدّین» یعنی خودت انتخاب می‌کنی و تا دلت همراهی نکند هر چه به ظاهر در صف خدا باشید باز هم به نفع صف مقابل کار می‌کنید. برعکس این قضیه نیز صادق است و ممکن است به ظاهر در صف مقابل باشید، اما دل در گرو محبت به خدا، قرآن و پیامبر دارید.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در کشور‌های مختلف احساس می‌کنیم که با هم هستیم، چون پای ارزش‌ها ایستاده‌ایم، ادامه داد: دین که روش زندگی شد، مرز‌ها را از مرز‌های جغرافیایی فراتر می‌برد. امروز در آمریکا طرفدار داریم. اگر مقام معظم رهبری به کنایه فرمودند؛ لابد بسیج لندن و پاریس بود که مردم آنجا را در حمایت از فلسطین به خیابان آورد، یعنی دل آن‌ها با شماست و همراه آرمان شما حرکت می‌کنند. این کار خداست و ما سعی کردیم در اردوگاه الهی بایستیم.

انتهای پیام/424/.