بهره‌مندی 21 هزار نطنزی از خدمات بیمه سلامت

– اخبار استانها –

جواد تدبیری در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز، ضمن تبریک هفته بیمه سلامت به تمام بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت، اظهار داشت: 40 درصد جمعیت شهرستان نطنز تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند که این میزان حدود 21 هزار نفر را شامل می‌شود.

وی افزود: 15 هزار نفر آنان شامل ساکنان شهرهای‌های کمتر از 20 هزار نفر و روستائیان است که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که 35 درصد بیمه‌شدگان را شامل می‌شود و حدود پنج هزار نفر در صندوق کارکنان دولت و حدود 950 نفر در صندوق سایر اقشار شامل خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و مددجویان بهزیستی هستند.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان نطنز با اشاره به اینکه 24 نفر از بیمه‌شدگان در شهرستان نطنز دارای بیماری خاص هستند، بیان کرد: از این تعداد هفت نفر دیالیزی، پنج نفر بیمار مبتلا به ام اس و یک نفر مبتلا به تالاسمی هستند و 11 بیمار نیز پیوند کلیه شده‌اند و هزینه‌های درمانی آن‌ها توسط این بیمه تامین می‌شود.

تدبیری گفت: بیمه سلامت در شهرستان نطنز با دو بیمارستان، پنج مرکز جامع خدمات سلامت، دو‌ مرکز دیالیز، پنج مرکز فیزیوتراپی، سه آزمایشگاه، دو مرکز تصویربرداری و پنج دندانپزشک، 70 پزشک متخصص و پزشک عمومی در مراکز دولتی و خصوصی شهرستان طرف قرارداد است.

وی ابراز داشت: براساس بند ل تبصره 17 قانون بودجه سال 1402 موسسات و مراکز درمانی ملزم به عقد قرارداد با سازمان بیمه سلامت هستند لذا در این راستا فرآیند عقد قرارداد تسهیل شده و به شکل اینترنتی و در 24 ساعت کاری انجام می‌شود.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان نطنز گفت: برای ارائه خدمات مطلوب، تکریم ارباب رجوع و انجام خدمات بی‌منت سامانه 1666 در کشور راه‌اندازی شده تا مخاطبان بتوانند شکایات، پیشنهادات و نظرات خود را در میان بگذارند و از طریق شماره *1666# نیز از وضعیت بیمه سلامت خود اطلاع پیدا کنند.

تدبیری به راه‌اندازی صندوق بیماران صعب‌العلاج در شهرستان نطنز و تحت پوشش 107 بیماری صعب‌العلاج در بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 420 میلیون تومان به 85 بیمار صعب‌العلاج در شهرستان که تحت پوشش بیمه سلامت و تامین اجتماعی بودند پرداخته شد که فقط 100 میلیون تومان به دو بیمار که هزینه‌های بالایی داشتند پرداخت شد.

وی در خصوص ارائه خدمات بیمه‌ای 90 درصدی به زوجین ناباور ابراز داشت: از اقدامات بسیار مطلوب و ارزنده دولت سیزدهم و براساس تاکید مقام معظم رهبری در خصوص افزایش و جوانی جمعیت هزینه‌های درمان ناباروری در تعهد قرار گرفت و سازمان بیمه سلامت ایران متولی پرداخت هزینه‌های ناباروری تمام سازمان‌های بیمه‌گر پایه شد که زوجین نابارور تا سن 49 سال می‌توانند از خدمات نازایی و ناباروری سازمان بیمه سلامت ایران تا سه دوره سالیانه با پوشش بیمه‌ای 90 درصد تعرفه دولتی و عمومی غیر دولتی استفاده کنند.

رئیس بیمه سلامت شهرستان نطنز تاکید کرد: جهت سهولت برای استفاده بیمه‌شدگان در حوزه شمال استان اصفهان شامل شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز و بادرود با توجه به انعقاد قرارداد با مرکز ناباروری بیمارستان شهید بهشتی کاشان، بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به این مرکز از خدمات بیمه‌ای ناباروری استفاده کنند.

وی افزود: تمام بیمه‌شدگان صندوق‌های بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت فاقد محدودیت پذیرش بوده و بیمه‌شدگان روستایی و ساکنین شهر های کمتر از 20هزار نفر نیز در استفاده از خدمات ناباروری معاف از رعایت سیستم ارجاع هستند.

تدبیری با اشاره به تکلیف قانونی مبنی بر پوشش همگانی بیمه گفت هیچ فردی در شهرستان نطنز نباید بدون پوشش بیمه باشد و دراین راستا درگاه‌های موجود اعم از سامانه الکترونیکی، دفاتر پیشخوان طرف قرار داد و اداره بیمه سلامت شهرستان ،آماده ارائه خدمت به شهروندان گرامی هستند و تمام افراد فاقد بیمه می‌توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از خدمات 90درصدی بستری در بیمارستان و 70 درصد خدمات سرپایی استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به اجرای طرح دارویار و افزایش قیمت دارو در کشور و استفاده مردم از خدمات بیمه سلامت رایگان با بیمه‌شدن افراد و پرداخت سهم ارز ترجیحی توسط بیمه سلامت به داروخانه‌ها، بیمه‌شدگان با قیمت قبلی داروی مورد نیاز خود را تامین کرده و مشمول افزایش قیمت دارو نخواهند شد.

انتهای پیام/804/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *