امام جمعه یزد: عدم اجرای درست خصوصی‌سازی در کشور خسارت‌های زیادی به دنبال داشت

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری صبح امروز در دیدار رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور با بیان اینکه باید فرهنگ خصوصی‌سازی در کشور ما نهادینه شود آنگاه به‌دنبال خصوصی سازی برویم، اظهار داشت: یکی از ضعف‌های بزرگ در کار اقتصادی در کشور ما، قانع نبودن به سود متعارف است و تولیدکننده و واردکننده به هر قیمتی که بخواهد کالای خود را به فروش می‌رساند که این سبب گرانی و تورم شده و اساس کار اقتصادی ما را با مشکل مواجه می‌کند.

وی عنوان کرد: سرمایه‌گذاران اغلب به نیاز جامعه نگاه نمی‌کنند، بلکه مدام به فکر تولید یا واردات کالایی هستند که سود بیشتری داشته باشد.

ناصری بر فرهنگ‌سازی در زمینه خصوصی‌سازی تاکید کرد و گفت: اگر برخی بودجه‌ها به درستی صرف نشود و امور ضابطه‌مند پیش نرود، مشکلات ما جدی‌تر خواهد شد.

امام جمعه یزد یادآور شد: در پروژه‌های نیمه کاره دو اشکال وجود دارد، یکی مربوط به قوانین بانک‌هاست و دیگری مربوط به روحیه عدم مشارکت است.

وی افزود: اگر به سمت مشارکت برویم اغلب پروژه ها حل خواهد شد و باری از دولت حل خواهد شد.

ناصری همچنین با انتقاد از برخی قوانین بانکی ادامه داد: قوانین بانک‌ها اغلب دست و پاگیر است و اگر می‌خواهیم مشکل پروژه های نیمه کاره حل شود باید با سخت گیری کمتری کار را پیش ببریم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت مردمی سازی اقتصاد، بیان کرد: اگر نتوانیم فعالان اقتصادی و بخش خصوصی واقعی را به میدان بیاوریم بسیاری از مشکلات حل نخواهد شد.

رحمتی تاکید کرد: مولدسازی باید بر محور مردمی سازی اقتصاد بچرخد و باید در این راستا از بخش خصوصی متعهد و خارج از وادی مافیاها استفاده کرد.

وی با تاکید بر اولویت‌بندی پروژه‌ها بیان کرد: برخی از نیازمندی‌های عاجل و ضروری مثل آب، پروژه‌های دیگر نظیر طرح‌های خدماتی، رفاهی و تفریحی را به حاشیه می‌برد بنابراین یکی از مهمترین اقدامات اولویت‌بندی صحیح است.

رحمتی عنوان کرد: در سفر هیئت دولت چندین پروژه در حوزه بهداشت و سلامت و آب و غیره مصوب شده، اما کار بسیار سنگین و نیازمند هم‌افزایی دستگاه‌ها است و ما تعهد دادیم که با استفاده از پروژه‌ های مولدسازی به‌سرعت طرح‌ها را اجرایی کنیم و مردم در طول عمر این دولت ثمرات پروژه‌ها را ببینند.

انتهای پیام/781/