اصفهان پس از تهران بیشترین رتبه‌های تک رقمی کنکور را داشت

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، ابراهیمی در گردهمایی نومعلمان تمدن‌ساز، با بیان اینکه اصفهان شهر تمدن، ایثار و شهادت است، اظهار داشت: اصفهان زیبا از اولین شهرهای تمدن‌ساز بشری است و در همه اعصار بر تارک تاریخ می‌درخشد؛ اصفهان خواستگاه همه سبک‌های فرهنگی و تمدنی است و در طول تاریخ حداقل پایتخت 3 دولت مقتدر بوده که هویت ایرانی را ارتقاء داده‌اند.

وی افزود: اصفهان خواستگاه سفیر ایرانی اسلام، سلمان فارسی است و در تمدن اسلامی، اندیشمندان بسیاری را تربیت کرده و تمدن اسلام توسط ایرانیان به ویژه اصفهانی‌ها گسترش یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه اولین زمزمه‌های انقلاب اسلامی، استکبارستیزی و مبارزه با استعمار از اصفهان شروع شده است، خاطرنشان کرد: اصفهان شهدای بسیاری به انقلاب تقدیم کرده و رژیم سفاک پهلوی اولین حکومت نظامی را در این شهر اجرا کرد. در دوران دفاع مقدس نیز اصفهانی‌ها نقش ویژه‌ای داشتند و برای دفاع از انقلاب،امنیت و هویت ایرانی_اسلامی جا‌ن خودشان 24 هزار شهید بزرگوار از جان خودشان گذشتند.

وی در ادامه به جنایات رژیم صهیونیستی اشاره کرده و گفت: امروز با حادثه ویژه‌ای مواجه هستم؛ رژیم منفور صهیونیستی با همکاری آمریکا در غزه دست به نسل‌کشی زده و زنان و کودکان بی‌گناه را به شهادت می‌رساند؛ آمریکا برای اولین بار است که به صورت مستقیم دست به عملیات نظامی علیه غزه زده و این یعنی که رژیم کودک‌کش صهیونیستی به پایان خود رسیده است.

ابراهیمی با بیان اینکه معلمی همکاری با پروردگار و پیامبران الهی است، گفت: معلمی در همه اعصار شغل ویژه و اثرگذاری بوده و امروز به واسطه پیچیدگی‌های آموزشی و تربیتی جامعه، این اثرگذاری ویژه‌تر نیز خواهد بود.

وی با بیان اینکه گردهمایی نومعلمان اولین بار از استان اصفهان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته 14 جلسه گردهمایی نومعلمان با هدف هویت‌بخشی و افزایش توانمندی معلمان به صورت قطبی در شهرستان‌های مختلف استان انجام شد و ویژه ورودی‌های جدید بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه بیش از یک میلیون دانش‌آموز در سطح استان اصفهان مشغول تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: استان اصفهان بیش از 50 هزار معلم شاغل و بیش از 60 هزار معلم بازنشسته دارد؛ طرح هنرستان جوار صعنت که مورد توجه رئیس جمهور قرار گرفت، اولین بار در اصفهان مطرح و با دستور ویژه رئیس جمهور به سایر استان‌ها نیز صادر شد و در این راستا قرارداد 32 هنرستان جوار صعنت منعقد و عملیات عمرانی بخشی از آنها در حال تکمیل است.

وی با اشاره به طرح هنرستان قلب صنعت متذکر شد: امسال برای اولین بار و با کمک یکی از خیران مدرسه‌ساز عملیات ساخت هنرستان قلب‌صنعت آغاز شده است؛ همچنین روزانه 3 کلاس درس کلنگ‌زنی و یا وارد مدار استفاده می‌شود. علاوه بر این خیرین مدرسه‌ساز در بحث تامین تجهیزات نیز ورود کرده‌اند.

ابراهیمی تاکید کرد: در حوزه تعلیم و خربیت، اصفهان صاحب بسیاری از رتبه‌های برتر فرهنگی، هنری و پرورشی است و در زمینه علمی نیز سال گذشته 31 مدال مختلف را در المپیاد‌های دانش‌آموزی داشتیم که این میزان امسال به 39 مدال رسید.

وی با بیان اینکه تاثیر مستقیم معدل در ورود به دانشگاه در راستای عدالت اجتماعی است، گفت: اصفهان پس از تهران بیشترین رتبه‌های تک رقمی کنکور را داشت و تعداد رتبه‌های دو رقمی استان در دو سال گذشته از 48 نفر به 84 نفر افزایش یافت و این میزان امسال به 103 نفر رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: ما در طول یک سال و نیم گذشته، بیش از 100 سفر شهرستانی انجام دادیم و با معلمان گفت‌وگو کردیم. همچنین ارتقای 3 درصدی فنی‌حرفه‌ای در توزیع متناسب شاخه‌ای و رشته‌ای از جمله اهداف ما بود که خوشبختانه به آن رسیدیم. قرار بود که 36 نفر دانش‌آموز به اردوهای پیشرفت اعزام شوند که این رقم به 42 هزار نفر رسید.

انتهای پیام/163‌/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *