استاندار تهران: کارگروهی برای تثبیت کاربری لکه‌های صنعتی رباط‌کریم تشکیل می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رباط‌کریم، علیرضا فخاری در بازدید از کارخانه‌های تولیدی در رباط‌کریم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ظرفیت‌های بالقوه‌ای در رباط‌کریم وجود دارد که قابلیت‌های بسیار خوبی برای عرضه محصول در بازار داخلی و سطح بین‌المللی دارند.

وی افزود: زمینه‌هایی که خصوصاً در حوزه تولیدات لوازم‌خانگی و رایانه‌ای موردتوجه قرار گرفت و امیدواریم با هماهنگی‌هایی که صورت می‌پذیرد موانع بر سر راه واحدهای تولیدی رفع شود و فرصت‌های جدیدی برای افزایش تولید و جذب نیروی کار محقق شود.

استاندار تهران در ادامه گفت: هدف اصلی از بازدید، تعیین تکلیف و رسیدگی به لکه‌های صنعتی است که به لحاظ عدم تثبیت کاربری در دوره‌های گذشته در شرایط بلاتکلیف به سر می‌برند.

فخاری اضافه کرد: دستور رسیدگی به بلاتکلیفی دو لکه صنعتی که به لحاظ عدم تثبیت کاربری، و کاربری‌های کشاورزی تغییریافته به بخش‌های صنعتی صادر شد و باید تصمیم‌گیری اساسی شود تا بتوانیم خدماتی از جمله آب، برق و گاز را به آن‌ها برسانیم.

استاندار تهران بیان کرد: بخشی از اراضی با کاربری کشاورزی تغییر وضعیت پیدا کرده و به بخش صنعتی تبدیل شده که قرار شد تا با تشکیل کارگروهی در هفته جاری با نگرش اینکه در بعضی از نقاط که به‌صورت دندانه‌ای اراضی کشاورزی باقی‌مانده ولی فعالیت‌ها قالب صنعتی است به وضعیت تثبیت‌کننده صنعتی برسد تا با تثبیت کاربری این بخش‌ها در حوزه صنعتی مشمول دریافت تسهیلات و امکانات شوند.

فخاری خاطرنشان ساخت: با تصمیم‌گیری در خصوص لکه‌های بلاتکلیف در شهرک‌های صنعتی و تغییر کاربری زمین‌ها به عرصه استقلال اقتصادی کشور کمک بسزایی می‌شود.

استاندار تهران با اشاره به افتتاح 2 واحد تولیدی در رباط‌کریم ابراز داشت: با توجه به ظرفیت‌های توسعه‌ای این واحدها خصوصاً برای تأمین مواد پروتئینی و ظرفیت‌هایی که می‌تواند یک زنجیره ارزش برای تولید و مصرف باشد، بسیار قابل توجه است و می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری فراهم آورد.

فخاری در پایان گفت: بازدید از مراکز تولیدی در بخش‌های پروتئینی و صنعتی و نیز مشکلاتی که در حوزه تولید، تسهیلات و تأمین مواد اولیه داشتند، موردبررسی قرار گرفت و با تصمیماتی که در جلسه کارگروه رفع موانع تولید خواهیم داشت به مشکلات آنان رسیدگی خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه امید احمدی فرماندار شهرستان رباط‌کریم اظهار داشت: شهرستان رباط‌کریم قطب کار تولیدی است ازاین‌رو فرصت‌های شغلی زیادی برای جوانان فراهم است.

5 پروژه جدید ترافیکی در رباط کریم کلنگ‌زنی شد

وی افزود: در این بازدیدها، واحدهای تولیدی که در حوزه تولید و تأمین مواد اولیه و تسهیلات مشکلاتی را داشتند موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد با تشکیل کارگروه رفع موانع تولید به مشکلات آن‌ها رسیدگی شود.

گفتنی است در این صفر یک روزه استاندار تهران به رباط‌کریم، یک واحد تولید و بسته‌بندی گوشت و مرغ در شهرستان رباط‌کریم افتتاح شد.

انتهای پیام/