احداث 5806 مدرسه در سطح کشور در دولت سیزدهم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، رضامراد صحرایی امروز در در دبستان خیری زنده یاد حاج احمد بقایی روستای سرتشنیز، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای دانش‌آموز و معلم این استان اظهار داشت: مدرسه یکی از مهم‌ترین نهادهای تربیتی، فرهنگی، اجتماعی، دینی سیاسی، اقتصادی و از هر حیث نقطه امید یک محله، منطقه، شهر و حتی کل کشور است، به این خاطر اگر همه دبستان‌هایمان را امیدستان‌های ایران نامگذاری کنیم کاملا حرف به جایی زدیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه جایی است که بذر ساختن آینده کشور در آنجا کاشته می‌شود، همین بچه‌هایی که اینجا نشسته‌اند فرمانداران، سرداران، مدیران ارشد و وزرا آینده هستند و رئیس جمهور آینده ممکن است در جمع این بچه‌ها باشد، از این رو کار معلم و مدرسه کاری غیر قابل مقایسه با هیچ ماموریت دیگری است. کسی هم که مدرسه می‌سازد آینده سازی میکند و باقیات صالحاتی کم نظیر و از منظری بی نظیر است.

وی ادامه داد: در دو سالی که از این دولت پرتلاش گذشت، مجموعا پنج هزار و 806 مدرسه در سطح کشور ساخته شد، یعنی به طور متوسط اگر روزهای فعال را فقط محاسبه کنیم، فقط به طور متوسط هشت مدرسه در روز در کشور ساختیم.

صحرایی بیان کرد: ایران به یک معنا به یک کارگاه مدرسه‌سازی تبدیل شده است، این نهضت ادامه دارد و ان‌شاالله تا آخر سال نزدیک 800 مدرسه دیگر نیز در سطح کشور ساخته می‌شود.

انتهای پیام/7540/.