آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل ها یکی از بهترین اختراعات ساختمانی در تاریخ بشریت هستند. انها نياکان ما را قادر ساختند کـه از یک منطقه بـه منطقه دیگر برسند، بدون این کـه وادار بـه انحراف طولانی مدت باشند یا شانس خودرا بـه آب هاي سریع دهند.

در حالی کـه تعداد زیادی از پل هاي‌ قدیمی تحت بازسازی قرار گرفته اند، ممکن اسـت از دیدن این کـه عده اي از این پل هاي‌ قدیمی هنوز پابرجا هستند ودر واقع توسط گردشگران مورد استفاده قرار میگیرند، تعجب کنید. از سوی دیگر، عده اي از پل‌هاي‌ مدرن‌تر بـه ارتفاعات خیره‌کننده‌اي می رسند و برای افراد ضعیف مناسب نیستند.

ترسناک ترین پل های جهان

آیا از این پل هاي‌ بلند و ترسناک کـه مانند ستون فقرات اسـت عبور میکنید؟

پل معلق حسینی «پاکستان»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل معلق حسینی را خطرناک ترین پل جهان میدانند. برای فهمیدن دلیل ان؛ نیازی نیست طولانی و سخت بـه این عکس خیره شوید.

این پل طنابی از روی دریاچه بوریت در هونزا بالا می گذرد. پل بـه خوبی نگه داری نمی‌شود و وقتی از روی ان عبور میکنید بـه شدت می لرزد. اگر قدم اشتباهی بردارید، در نهایت بـه رودخانه هونزا در پایین پرواز خواهید کرد. با این وجود، کوهنوردان شجاع دوست دارند هنگام بازدید از پل، شجاعت خودرا با عبور از پل آزمایش کنند.

بیشتر بخوانید: ترسناکترین پل معلق ایران «عکس»

پل آسمان لنکاوی «مالزی»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل عجیب‌وغریب در مالزی 400 فوت بالاتر از سطح زمین قرار دارد و چندین بار برای اهداف تعمیر و نگه‌داری بسته شده اسـت. بازگشایی ان چندین بار بـه تعویق افتاد، اما اکنون برای استفاده باز اسـت، اگر چه تعداد زیادی از مردم واقعاً مایل بـه عبور نیستند.

بستن پل بـه مدت دو سال چون ناامن تلقی می شود برای تبلیغات عالی نیست. شایعه‌اي در لنکاوی وجود داشت کـه ادعا میکرد این پل ممکن اسـت فرو بریزد. ما این یکی را از دست می دهیم، اما هی، شـما می‌توانید ریسک کنید.

پل هفت مایلی «فلوریدا»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل Seven Mile تا هفت مایل امتداد دارد. این را می‌توان در کلید فلوریدا یافت و کلید میانی را بـه کلید اردک کوچک در کلیدهای پایینی متصل میکند. زمانی کـه این پل ساخته شد، یکی از طولانی ترین پل هاي‌ جهان بود.

این پل برنده 8 جایزه شد و یکی از آن ها جایزه استثنایی برای نوآوری در صرفه جویی در هزینه از اداره بزرگراه فدرال بود. این پل ممکن اسـت بـه اندازه آخرین موردی کـه بـه ان نگاه کردیم دلهره آور بـه نظر نرسد، اما تصور این کـه در طول طوفان روی این پل گیر افتاده باشید بسیار ترسناک اسـت.

پل طناب کریک-آ-رد «ایرلند شمالی

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل 66 فوتی ممکن اسـت زیاد بـه نظر نرسد، اما تعداد کمی از مردم بـه آنجا میروند و برمی‌گردند. نگران نباشید، آن ها نمی افتند، انها فقط نمیتوانند دو بار سفر را تحمل کنند و بنابر این در راه بازگشت یک کشتی را انتخاب میکنند.

این پل 30 متر بالاتر از صخره هاي‌ ناهموار و آب هاي‌ متلاطم قرار دارد. کمی بـه یک جاذبه توریستی تبدیل شده اسـت ودر واقع باید برای عبور پول پرداخت کنید. اگر شکم فولادی ندارید، احتمالاً بهترین کار این اسـت کـه یک بلیط یک طرفه تهیه کنید!

پل گذر فریب «واشنگتن»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

Deception Pass Bridge از دور بسیار دلهره آور بـه نظر می‌رسد، چه برسد بـه نزدیک. این پل ها 180 فوت بالاتر از آب قراردارند و جزیره Whidbey و جزیره Fidalgo را بـه هم متصل میکنند. در دهه 1900؛ مردم محلی با استفاده از یک کشتی از طریق آب سفر می کردند.

آن ها اسب و کالسکه خودرا سوار کردند و تا رسیدن کشتی با چوب طبل می زدند. در حال حاضر، مردم با استفاده از پل عبور میکنند، اگر چه صادقانه بگویم، ما ترجیح می دهیم شانس رابا کشتی امتحان کنیم. این پل یک شگفتی منظره اسـت اما آنقدرها هم محکم بـه نظر نمی‌رسد.

پل جاودانه ها «چین»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل جاودانه ها رشته کوه هوانگشان در جنوب استان آنهویی در شرق چین را بـه هم متصل میکند. عبور از پل سرگیجه‌آور ترسناک اسـت، اما مناظر یقیناً ارزشمند هستند و عکس‌ها نیز بسیار خاص هستند.

پل دیگری درکنار کوه وجوددارد کـه فقط از چند تخته تشکیل شده اسـت. سقوط زیر بسیار چشمگیر اسـت و اگر تصمیم گرفتید عبور کنید، ما فقط توصیه هایي داریم کـه بـه شـما ماجراجویان دیوانه ارائه می کنیم… بـه پایین نگاه نکنید!

پل معلق غسا «نپال»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل نفسگیر ممکن اسـت ترسناک بـه نظر برسد، اما اتفاقا یکی از اصلی ترین منابع حمل و نقل مردم محلی در روستا نیز هست. این یک هدف وارداتی اسـت: پل برای حمل و نقل مردم و گاو ساخته شده اسـت. شبانان و حیوانات روزانه آزادانه در سراسر ان حرکت می‌کنند.

این پل بسیار باریک اسـت و بر فراز یک دره رودخانه کشیده شده اسـت. همچنین مستعد وزش باد اسـت کـه بـه طور منظم در منطقه رخ میدهد. مردم محلی بـه این پل عادت کرده اند، اما تعداد زیادی از گردشگران از عبور از پل می‌ترسند زیرا بـه نظر می‌رسد کـه پل در شرف شکستن اسـت. ممکن اسـت شکننده و ناپایدار بـه نظر برسد، اما نرده هاي‌ بلندی نیز دارد کـه ان را ایمن تر می‌کند.

پل ستورسیسندت «نروژ»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل Storseisundet یکی از شناخته شده ترین پل ها و بـه دلایل خوب اسـت. منظره از بالا واقعا دیدنی اسـت و یکی از محبوب ترین مسیرهای گردشگری در کشور اسـت. اگر چه منظره کوه باورنکردنی اسـت، اما مسیر نیز کمی دلهره آور اسـت.

این پل اغلب بـه عنوان “جاده بـه ناکجاآباد” توصیف می شود زیرا بـه نظر میرسد تا دوردست کشیده شده اسـت. اگر از علاقه مندان بـه هیجان هستید کـه سوار ترن هوایی میشوید، عبور از این پل احتمالا تجربه شگفت انگیزی برای شـما خواهد بود.

پل کشوا چاکا «پرو»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

در حالی کـه بیشتر پل ها از چوب یا فولاد ساخته شده اند، پل Keshwa Chaca از چمن بافته شده ساخته شده اسـت. اگر نگران هستید کـه وزن شـما را تحمل نکند، نترسید. این پل 500 سال دوام آورده اسـت. این اینکاها بودند کـه در ابتدا این پل را ساختند و بـه یک تیم بزرگ نیاز داشت.

زنان طناب‌هاي‌ نازک کوچکی می‌بافند کـه مردان از ان‌ها برای بافتن کابل‌هاي‌ نگهدارنده بزرگ استفاده میکردند. نتیجه این پل خیره کننده اسـت کـه استعداد اینکاها و روش هاي‌ ساخت و ساز جذاب آن ها را نشان میدهد.

پل اشیما اوهاشی «ژاپن»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل حال و هوای اصلی Inception را بـه ما میدهد. ما معمار نیستیم، اما بـه نظر میرسد این پل قوانین فیزیک را خم میکند. این پل 144 فوت ارتفاع دارد و شیب ان 6.1 درصد اسـت. ساخت این پل هفت سال طول کشید و بزرگ ترین پل با قاب سخت در ژاپن و سومین پل بزرگ جهان اسـت.

راستش را بخواهید، ما ترجیح می دهیم بـه جای این کـه دراین هیولا رانندگی کنیم، شنا کنیم. این کـه چگونه ماشین ها از چنین شیب تند پایین می‌آیند، ثابت میکند کـه فیزیک جادو اسـت.

پل تریفت «سوئیس»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

بله، این پل کاملا خیره کننده اسـت، اما نه، ما از ان عبور نخواهیم کرد. این پل در ارتفاع 558 فوتی بر فراز یخچال هاي‌ طبیعی سوئیس و 328 فوتی بالاتر از سطح دریا معلق اسـت. میتوانید از شهر گادمن در رشته کوه هاي‌ آلپ سوئیس بـه پل دسترسی پیدا کنید.

این پل از سال 2004 وجود داشته اسـت اما در طول سال‌ها بـه دلیل شرایط باد سوئیس با مشکلاتی مواجه شده اسـت. درسال 2009؛ پل با افزودن کابل هاي‌ تثبیت کننده ایمن تر شد. ما برای هر شخصی کـه جرأت عبور دارد کلاه از سر بر می داریم.

پل معلق لونگجیانگ «چین»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل معلق Longiang، کـه بیشتر بـه عنوان پل رودخانه طولانی شناخته می شود، در حومه Baoshan، Yunnan، چین یافت می شود. این شهر شهر های بائوشان و تنگچونگ را بـه هم متصل می‌کند. پل رودخانه بلند بلندترین و مرتفع ترین پل معلق در کل آسیا اسـت.

ساخت ان 5 سال بـه طول انجامید ودر سال 2016 تکمیل شد. این پل در مجموع 3900 فوت امتداد دارد و 920 فوت بالای رودخانه معلق اسـت. عبور از پل بسیار آسان‌تر از مسیر انحرافی 8.4 مایلی از بایشان بـه تنگ‌چونگ اسـت. هر چند این برای افراد ضعیف نیست.

پل یو بین «میانمار»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل ظاهر یک پل در حال بازسازی اسـت اما در واقع در تمام طول سال آن گونه بـه نظر میرسد. این پل از دریاچه Taungthaman در میانمار عبور میکند و 1.2 کیلومتر طول دارد. پل U Bein کـه درسال 1850 ساخته شد، قدیمی‌ترین پل چوب ساج در جهان اسـت. اکنون یک جاذبه توریستی محبوب اسـت و عکس هاي‌ زیبایی در غروب خورشید میگیرد. مردم محلی درکنار پل می‌ایستند و سوغاتی میفروشند و میتوانید با پای پیاده از کل پل عبور کنید.

بیشتر بخوانید: رکورد بزرگ ترین پل دنیا در چین به ارتفاع 565 «+عکس»

پل های ریشه زنده «مگالایا»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل ها یکی از بزرگ ترین جاذبه هاي‌ مگالایا هستند و تقریبا دو قرن اسـت کـه در حال رشد هستند. خاندان خان انها را از ریشه درختان لاستیکی خلق کردند و ریشه ها را تغذیه کردند تا جایی کـه در انتهای مخالف سواحل رودخانه قرار گرفتند.

با گذشت زمان، ریشه ها با یک دیگر درهم تنیده شدند، کـه انها را بـه اندازه کافی قوی کرد تا وزن زیادی را تحمل کنند «انها می‌توانند وزن بیش از 50 نفر را دریک زمان تحمل کنند!» این پل ها در واقع زنده هستند. انها می‌توانند ده تا پانزده سال طول بکشد تا بـه شکل عالی برسند و طول انها بیش از 100 فوت اسـت! هنگامی کـه ریشه ها بـه طور کامل رشد می‌کنند، می‌توانند تا 500 سال دوام بیاورند.

مارینبروک «آلمان»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل مارینبروک هدیه تولد ولیعهد ماکسیمیلیان دوم بـه دوستش ماری بود. ان دو دوست داشتند باهم از کوه ها بالا بروند و پل منظره خیره کننده اي از قلعه و تنگه زیر ان را بـه هردو می داد. این پل اخیراً بازسازی شده اسـت، اما همان‌ گونه از موانع اصلی استفاده می شود. پل ممکن اسـت مرتفع باشد اما کاملاً کوتاه اسـت و فکر میکنیم کـه می توانیم ان را فقط برای لذت بردن از منظره قلعه بچشیم.

پل اسلیترز «انگلیس»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل در ناحیه دریاچه «همچنین بـه عنوان لیکلند شناخته می شود»؛ محبوب ترین و بزرگ ترین پارک ملی انگلستان واقع شده اسـت. هرساله بیش از 15 میلیون نفر برای کشف بزرگ ترین دریاچه ها، جنگل ها و کوه هاي‌ موجود دراین جاذبه می‌آیند.

پل اسلیتر دو بخش اسـت و دست ساز اسـت. از یک تخته سنگ بلند تشکیل شده اسـت کـه از رودخانه براتای از لیتل لنگدیل تارن تا الترواتر عبور می‌کند. درسال 2017؛ این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

پل رویال گرج «کلرادو»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

فقط نگاه کردن بـه این پل باعث سرگیجه می شود. پل رویال جورج مرتفع ترین پل معلق در کل ایالات متحده اسـت. این پل 955 فوت بالاتر از رودخانه آرکانزاس قرار دارد و از سال 1929 تا 2001 عنوان بلندترین پل جهان را بـه خود اختصاص داده اسـت.

اکنون این پل یک جاذبه گردشگری اسـت ودر پل و پارک رویال گرج قرار دارد. این یک پارک تفریحی 360 هکتاری اسـت کـه بازدیدکنندگان دلير می‌توانند با تله کابین سوار مناظر خیره کننده کلرادو شوند.

روت بریج «هند»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

کسی کـه این پل را ساخته، کار خوبی کرده اسـت کـه ان را بـه عنوان بخشی از جنگل استتار کرده اسـت. و دلیلش این اسـت کـه اصلا ساخته نشده اسـت.
این پل در واقع برای مواد طبیعی در جنگل رشدکرده اسـت.

ریشه هاي‌ درهم تنیده درخت فیکوس الاستیکا بـه گونه اي شکل گرفته اند کـه پل طبیعت را بسازند. قبایل War-Khasis و War-Jaintias یاد گرفتند کـه چگونه درختان را در جهت درست رشد دهند تا بتوانند آن ها را بـه این گذرگاه هاي‌ زیبا تبدیل کنند.

جاده پلانک در آسمان «چین»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

چین بـه ساختن پل هاي‌ وحشتناکی کـه زندگی گردشگران را می ترساند، شهرت دارد. «جاده پلانک در آسمان» دسته‌اي از تخته‌هاي‌ چوبی در لبه یک کوه اسـت. با توجه بـه این کـه تخته ها 7000 فوت بالاتر از سطح زمین قراردارند، جای تعجب نیست کـه برای عبور بـه یک مهار نیاز داشته باشید. بـه طرز وحشتناکی، اگر می خواهید از کنار شخص دیگری عبور کنید، باید بند خودرا باز کنید و بعد از عبور از ان؛ گیره خودرا باز کنید.

کانوپی واک «غنا»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پیاده‌روی در جنگل‌هاي‌ بارانی همیشه با یک پل 130 فوتی از میان بالای درختان هیجان‌انگیزتر میشود. شـما این شانس را خواهید داشت کـه از نزدیک با طبیعت باشید و اگر خوش شانس باشید ممکن اسـت چند مار، پرنده و میمون را ببینید. این پل توسط کانادایی ها برای آوردن گردشگران بـه پارک ساخته شده اسـت.

این پیاده روی شامل هفت پل اسـت کـه از طناب و تخته هاي‌ چوبی ساخته شده اند. پیاده روی در سراسر ان ترسناک اسـت اما همه ی انها مجهز بـه توری ایمنی هستند، بنابر این از انچه بـه نظر می رسند ایمن تر هستند!

پل موسی «هلند»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

جای تعجب نیست کـه چرا این پل بـه نام مرد کتاب مقدسی کـه دریای سرخ را جدا کرد نامگذاری شده اسـت. این پل کـه در هلند یافت می شود، در واقع آب را تقسیم میکند تا بازدیدکنندگان بتوانند از ان عبور کنند.

این پل در وسط یک خندق قرار دارد و بـه بازدیدکنندگان اجازه میدهد از روی آب عبور کنند تا بتوانند از قلعه قرن هفدهمی Fort de Roovere دیدن کنند، قلعه اي کـه برای جلوگیري از تهاجم فرانسوی ها و اسپانیایی ها ساخته شده اسـت.

پل رودخانه ویتیم «روسیه»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

تابلوهای “کف خیس” کافی در جهان وجود ندارد کـه این پل لغزنده را پر کند. این پل از رودخانه ویتیم می گذرد و از تخته هاي‌ چوبی ساخته شده اسـت کـه بـه نظر میرسد پوسیده یا گمشده اند.

زمستان در روسیه دستکم ناخوشایند اسـت و بنابر این پل طبق معمولً بـه دلیل یخبندان بسیار لغزنده اسـت. رانندگان از عبور استقبال می‌کنند، اما واقعاً بهتر اسـت اگر میتوانید مسیر دیگری را پیدا کنید. با این حال، دردویل ها همان‌ گونه بـه سمت پل می روند تا سفر را انجام دهند.

پوئنته د اوجوئلا «مکزیک»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

این پل تکان دهنده در واقع قبلاً توسط شهر معدنی استفاده می شد. وسایل نقلیه اي کـه واقعاً عبور می کردند و این فکر باعث می شود کـه قلب ما خیلی سریع تر از حد معمول بتپد.

این پل درسال 1898 تکمیل شد ودر سال 1991 بـه عنوان یک جاذبه گردشگری افتتاح شد. امروزه فقط عابران پیاده از ان استفاده میکنند. گیر افتادن در نیمه راه بـه معنای واقعی کلمه بدترین کابوس ماست.

پل سانشاین اسکای وی «فلوریدا»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل باب گراهام سانشاین اسکای وی توسط مردم محلی بـه پل سان شاین اسکای وی مشهور اسـت. از خلیج تامپا می گذرد و طول کل ان 21877 فوت اسـت.

درسال 1980؛ پل اولیه پس از برخورد یک کشتی بـه اسکله تخریب شد. 35 نفر کشته شدند اما این باعث نشد کـه مردم پل را درسال 1987 بازسازی کنند. این پل در حال حاضر برای استفاده عمومی باز اسـت اما بـه طرز غم انگیزی مکانی محبوب برای کسانی اسـت کـه می‌خواهند جان خودرا بگیرند.

پل رودخانه سیدو «چین»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل رودخانه سیدو مرتفع ترین پل جهان اسـت و ما فقط با دیدن این تصویر مضطرب می‌شویم. این پل فولادی درسال 2009 ساخته شد و هزینه ساخت ان 100 میلیون دلار بوده اسـت. 1600 فوت بالاتر از کف دره و 5000 پا در سراسر دره رودخانه آویزان اسـت. این خیلی بالاست. این پل دو بخش مجزا از کشور را بـه هم متصل می‌کند کـه قبلاً بـه دلیل وجود رشته کوه غیر قابل معرض بود.

این پل ممکن اسـت یکی از محکم ترین پل هایي باشد کـه تاکنون ساخته شده اسـت، اما عبور از ان هنوز ترسناک اسـت. متأسفانه، کسانی کـه مایل بـه بازدید از زمین هاي‌ جداگانه هستند، چاره اي ندارند.

پل ایا کازوراباشی «ژاپن»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

دراین تصویر، هیچکس جسورانه در مرکز پل قدم نمیزند. در عوض، همه ی با احتیاط بـه طرفین چنگ میزنند از ترس این کـه سقوط کنند. این پل در قرن دوازدهم بر روی دره ایا ساخته شد و بر فراز رودخانه ایا-گاوا در توکوشیما ژاپن قرار دارد. از تخته هاي‌ چوبی و تاک هاي‌ کوهی ساخته شده اسـت. اگر چه بازسازی‌هاي‌ مدرن این پل را ایمن‌تر کرده اسـت، اما همان‌ گونه نگه داشتن ان عاقلانه اسـت، اگر چه صادقانه بگوییم، بـه هرحال غریزی این پل ترسناک اسـت.

پل میلو «فرانسه»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل میلاو بلندترین پل جهان اسـت و عنوان بزرگ ترین پل کابلی اروپا را نیز بـه خود اختصاص داده اسـت. این پل 8000 فوت طول، 105 فوت عرض دارد و از همه ی چشمگیرتر این اسـت کـه 1125 بالاتر از پایه قرار دارد. این پل از دره در جنوب فرانسه عبور می‌کند و ساخت ان سه سال بـه طول انجامید.

برای کاهش تاثیر باد باید صفحات جانبی ساخته می شد زیرا پل بسیار بلند اسـت. درسال 2006؛ میلاو ویاداکت برنده جایزه سازه برجسته از انجمن بین المللی مهندسی پل و سازه شد.

گذرگاه دریاچه پونچارترین «لوئیزیانا»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

دریاچه Pontchartrain Causeway یکی از طولانی ترین و ترسناک ترین پل هاي‌ جهان اسـت. ممکن اسـت فقط 16 فوت بالاتر از آب بنشیند اما آب هاي‌ زیر متلاطم و خطرناک هستند. طولانی‌تر از این دو پل 23.83 مایل طول دارد و از سال 1969 رکورد طولانی‌ترین پل روی آب در جهان را از ان خود کرده اسـت. از زمان ساخت این پل، جوامع ساکن در ساحل شمالی دسترسی بهتری بـه نیواورلئان دارند زیرا 50 دقیقه برای عبور پل فقط طول میکشد.

پل معلق کاپیلانو «کانادا»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل معلق کاپیلانو یک پل مشهور در ونکوور اسـت کـه شـما را از بالای درختان عبور میدهد. ارتفاع ان 230 فوت و طول ان 430 فوت اسـت. هر سال 800000 بازدیدکننده برای عبور از پل و غوطه ور شدن در جنگل هاي‌ بارانی بـه رودخانه کاپیلانو می روند.

این پل درسال 1889 توسط جورج گراب مکی ساخته شد ودر دهه 1950 بازسازی شد. از زمان بازسازی، پل در تعداد زیادی از برنامه هاي‌ تلویزیونی از جمله MacGyver، Sliders، The Crow: Stairway to Heaven و Psych ظاهر شده اسـت.

بیشتر بخوانید: طولانی‌ ترین پل معلق کابلی ایران در خوزستان «عکس»

پل شیشه ای معلق «چین»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل شیشه اي معلق بدنام یکی از ترسناک ترین طرح هاي‌ این فهرست اسـت. این در پارک ملی زمین شناسی شینیوزای چین واقع شده اسـت و 1410 فوت بین دو کوه امتداد دارد. سالانه هزاران بازدیدکننده برای گرفتن عکس از مناظر دیدنی بـه این پل می‌آیند. نگاه کردن بـه کف شیشه‌اي باعث میشود تا عکس‌هاي‌ قاتل انجام شود، اما اگر از ارتفاع میترسید، ممکن اسـت بخواهید مطمئن شوید کـه یک دوست با شماست کـه دست شـما را بگیرد.

پل مکیناک «میشیگان»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل مکیناک طبق معمولً بـه عنوان “بیگ مک” شناخته می شود. این شبه جزیره فوقانی و تحتانی میشیگان را بـه هم متصل می‌کند و 26372 فوت طول دارد.
این پل کـه درسال 1956 ساخته شد، اکنون بـه یکی از جاذبه هاي‌ توریستی تبدیل شده اسـت.

بـه خوبی ساخته شده اسـت و عبور از ان ایمن اسـت، اما وقتی باد شدید اسـت، بهتر اسـت عبور نکنید. شناخته شده اسـت کـه خودروها در هنگام بادهای شدید بـه پرواز در می‌آیند. خوشبختانه، اگر ترجیح میدهید شانس خودرا روی این پل خطرناک ندهید، خدمات کشتی نیز وجوددارد.

پل میمون «ویتنام»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل هاي‌ میمون در ویتنام تقریبا تا جایی کـه میتوانید از پل گلدن گیت فاصله دارند. پل دراین عکس از روی دلتای مکونگ می گذرد و نام ان از حیوانی گرفته شده اسـت کـه حرکتی مانند حرکتی کـه مردم در حین عبور انجام می‌دهند.

این پل میمون از یک تکه چوب بامبو ساخته شده اسـت. مردم محلی همیشه از این پل ها استفاده می‌کنند، اگر چه این پل ها برای کسانی کـه عادت بـه استفاده از آن ها ندارند می‌تواند خطرناک باشد. با این حال، مردم محلی بـه شدت بـه این سنت ویتنامی عادت کرده‌اند و اغلب در حال عبور با حمل بار 50 کیلوگرمی از این پل‌هاي‌ میمونی بـه‌طور شگفت‌انگیز و محکم دیده میشوند.

پل کاواراو «نیوزیلند»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

پل کاواراو یک جاذبه گردشگری محبوب اسـت کـه در نزدیکی کوئینزتاون قرار دارد. اینروزها بیشتر برای گردشگری استفاده می شود تا برای اسانی. مردم برای پرش بانجی بـه پل سفر میکنند. بیشتر توسط کوهنوردانی کـه مسیر مشهور کوئینزتاون را انجام می‌دهند بـه عنوان پل استفاده می شود.

واکرها، دوچرخه سواران و دوندگان را می‌توان در تمام ساعات روز در حال عبور دید. صادقانه بگویم، تنها راهی کـه می توانیم از روی پل عبور کنیم، دویدن اسـت، زیرا اگر برای نگاه کردن بـه پایین توقف کنیم، بازی تمام میشود.

پل شیطان راکوتزبروکه «آلمان»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

اگر نام ان را نشان نداده باشد، عبور از این پل بسیار ترسناک اسـت. بـه گونه اي طراحی شده اسـت کـه دریک طاق شیب دار ساخته شود تا زمانی کـه در آب منعکس می شود یک دایره کامل تشکیل شود. این پل با نام خود شناخته می شود زیرا اعتقاد بر این اسـت کـه تنها خود شیطان می‌تواند پلی از این نوع ایجاد کند. حتی اگر علاقه اي بـه عبور ندارید، ارزش این را دارد کـه فقط برای گرفتن عکس از ساختار دایره اي جادویی توقف کنید.

پل دوستی تایلند-لائوس «تایلند، لائوس»

آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس

رودخانه مکونگ شش کشور را در جنوب شرقی آسیا بـه هم متصل میکند و میتوانید با استفاده از چیزی کـه ما حتی نمیخواهیم ان را پل بنامیم از آن ها عبور کنید. در بیشتر موارد، «پل» اساساً سیم‌هایي اسـت کـه برای عبور از ان‌ها باید یک اسلک لاینر متخصص باشید.

در زیر “پل” تندبادهای بسیار وحشی وجوددارد و بیشتر ما برای عبور از آن ها باید دیوانه باشیم. با این حال، برای مردم محلی شجاعی کـه در آنجا زندگی می‌کنند، پل سیمی بخشی از زندگی روزمره آن ها اسـت. تایلند و لائوس تصمیم گرفتند پل دوستی را بسازند کـه نخستین پل بر روی مکونگ پایین اسـت.

نوشته آیا جرات عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟ + عکس اولین بار در تالاب. پدیدار شد.