آبرسانی سپاه به 200 روستای همدان/ 1313 طرح ‌هفته بسیج به بهره برداری می‌رسد‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان‌، سردار مظاهر مجیدی در پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته بسیج گفت: همزمان با چهل و چهارمین سالروز تاسیس بسیج، یک هزار و 313 طرح با چهار هزار و 800 میلیارد ریال با حضور یکی از مسوولان کشوری بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه شعار هفته بسیج امسال "بسیج، امید ملت ایران است" نامگذاری شده است،اظهار کرد: طرح آبرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار همدان با همت بسیج شامل 160 روستا از سال گذشته آغاز شده است.

مجیدی با بیان اینکه با حفر چاه، احداث مخازن بتنی، ایستگاه پمپاژ آب و ایستگاه های توزیع آب، آبرسانی به 98 روستا تکمیل و آماده بهره برداری در هفته بسیج امسال شده است، اذعان کرد: برنامه ریزی برای آبرسانی به 200 روستای جدید در حال انجام بوده و رایزنی برای جلب و جذب اعتبارات مورد نیاز انجام شده است.

برگزاری بیش از 5 هزار و 400 برنامه در هفته بسیج در استان البرز

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:820 طرح دیگری که هفته بسیج بهره برداری می شود شامل احداث مراکز فرهنگی و ورزشی، مرمت گلزار شهدا، احداث خانه عالم، ایجاد راه و آسفالت، ساخت چهار راه روستایی بزرگ، احداث 17 پل روستایی، احداث مدارس و بازسازی آن، مرمت و بازسازی قنوات،انتقال آب کشاورزی، استخرها، احداث منازل مددجویان با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، تخریب و مناسب سازی آنها است.

سردار مجیدی یاد آور شد:سازمان مهندسی سپاه همدان 72 سالن ورزشی راه اندازی کرده که 10 سالن همزمان با هفته بسیج افتتاح می شود در این میان تاکنون 47 سالن تکمیل و بهره برداری شده و روند پیشرفت 25 سالن بالای 50 درصد است و مجموع طرح ها به 40 هزار متر مربع می رسد.

وی با بیان اینکه 550 برنامه همزمان با هفته بسیج از 28 آبان تا پنجم آذر در این استان اجرا و پیگیری می شود که مهم ترین آن نمایش اقتدار با تجمع بسیجیان و گردان های دفاعی، امنیتی و مقاومت در یک محل است،تصریح کرد:انتظار و خواسته رهبری فرزانه انقلاب از بسیج و سپاه، محرومیت زدایی است که در این راستا طی2 سال گذشته به دنبال ارتباط بیشتر بسیج سازندگی با دستگاه ها در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) کارهای بزرگی انجام داده است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ادامه داد: معتادان متجاهر به مدت سه ماه در این اردوگاه نگهداری و در کنار ترک اعتیاد، مهارت های فنی به آنها آموزش داده می شود تا با فراگیری تخصص و فراهم شدن زمینه اشتغال به آغوش خانواده و جامعه بازگردند.

سردار مجیدی با بیان اینکه مجامع بسیج چند سال پیش در این استان شکل گرفت تا مسایل مهم استان نظیر آب، زمین، مشکلات اقتصادی و کارخانه های راکد را به صورت تخصصی رصد و راهکارهای عملیاتی برای رفع این مشکلات در جلسات ارائه دهند ،گفت:با وجود تصدی وزارت علوم توسط زلفی گل، وی همچنین ریاست این مجمع بسیج را بر عهده دارد.

وی بیان کرد: اعتلای بسیج به عنوان سند ملی مورد تایید رهبری و ستاد کل نیروهای مسلح است که ابلاغ شد و سپاه نیز بر اساس این برنامه کارها را پیش می برد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه به منظور پیشگیری از تکرار برنامه ها و هدفمند شدن آنها 11 قرارگاه اصلی در بسبج راه اندازی شده و کارها ذیل مجموعه این قرارگاه انجام می شود،تصریح کرد: قرارگاه دفاع و امنیتی با توجه به اهمیت مسایل امنیتی و لازمه امنیت برای انجام همه کارها شکل گرفت که در این راستا گردان های دفاعی امنیتی در استان راه اندازی شد که از توان بالا برخوردار هستند.

وی گفت: قرارگاه فرهنگی و اجتماعی هم آسیب های اجتماعی را بررسی و بر اساس آن برنامه ریزی کرده تا درصدی از این موارد را رفع کنند، در عین حال قرارگاه تعلیم و تربیت شبکه بزرگ صالحین را هدایت می کند و این قرارگاه در پایگاه های مقاومت، دانشگاه ها، مدارس و 22 قشر فعالیت دارد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: قرارگاه علم و فناوری در راستای تحقق پیام نوروزی و شعار سال حرکت کرده و قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی پروژه های محرودیت زدایی را در مناطق کمترتوسعه یافته انجام می دهد.

سردار مجیدی افزود: قرارگاه اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال و خلق فرصت های شغلی خرد، قرارگاه فضای مجازی با هماهنگی نهادهای امنیتی، قرارگاه تحقق و جذب دنبال تربیت جوان انقلابی پای کار، قرارگاه تعالی سازمانی برای به روز ماندن سپاه و جلوگیری از روزمرگی و فرسودگی آن وقرارگاه اردوی راهیان نور و قرارگاه تعالی زن و بنیان خانواده متناسب با اهداف و سیاست ها شکل گرفته است.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونستی در غزه و آغشته شدن دست جنایتکاران و مستکبران به خون هزاران کودک و افراد بی گناه از رسانه ها خواست، مطالبه و خواسته مردم فلسطین را در فضای حقیقی و مجازی به گوش جهانیان برسانند.

انتهای پیام/.