کی بی اس آنلاین


یکشنبه ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۷

آنتوفاگاستا اولین معدن مس کاملاً پاک را راه‌اندازی می‌کند

کی بی اس آنلاین آنلاین: آنتوفاگاستا قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ معدن مس ZALDÍVAR خود را کاملاً با انرژی‌های پاک مورد بهره‌برداری قرار دهد. با این اتفاق ZALDÍVAR اولین معدن مس جهان خواهد بود که تماماً با انرژی‌های تجدیدپذیر بهره‌برداری می‌شود.

هفته گذشته بود که وب‌سایت کمپانی معدنی آنتوفاگاستا خبر از انعقاد قراردادی در زمینه تأمین انرژی مورد نیاز معدن ZALDÍVAR داد. با این قرارداد که با شرکت تأمین انرژی‌های پاک Colbún S.A امضا شده است، ZALDÍVAR تا سال ۲۰۲۰ کاملاً با انرژی‌های تجدید پذیر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش با اجرایی شدن این قرارداد ۱۰ساله، سالانه ۳۵۰هزار تن گاز گلخانه‌ای تولیدشده از معدن مس ZALDÍVAR از بین خواهد رفت. انرژی تجدیدپذیری که در این معدن مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل انرژی آبی، بادی و خورشیدی است.
«ایوان آریگاد» (Iván Arriagada)، مدیرعامل آنتوفاگاستا در این زمینه گفت: «با امضای این قرارداد حرکت ما به سمت داشتن یک معدن‌کاری پایدار ادامه خواهد یافت. ما این بار پایداری را با کاهش گازهای گلخانه‌ای که مسبب اصلی گرم شدن کره زمین هستند، محقق خواهیم کرد. علاوه بر این به‌عنوان یک مزیت رقابتی نیاز است که ما هزینه‌های تولید انرژی در معادن خود را کاهش دهیم.»
شرکت Colbún S.A طی این قرارداد متعهد شده است تا هر سال ۵۵۰ گیگاوات ساعت انرژی الکتریکی برای نیازهای معدن ZALDÍVAR تولید کند. این میزان تولید انرژی الکتریکی پاک برابر با کاهش گازهای گلخانه‌ای تولیدشده توسط ۸۷هزار خودرو در سال است.
معدن مس ZALDÍVAR واقع در شیلی متعلق به شرکت‌های آنتوفاگاستا و باریک گلد است که عملیات اجرایی آن بر عهده آنتوفاگاستاست. ZALDÍVAR کوچک‌ترین معدن متعلق به آنتوفاگاستا در شیلی است که تولید آن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۴۳هزار و ۸۰۰ تن مس بوده است.

درباره : اخبار