کی بی اس آنلاین


هر دوره از بارداری تغییرات مختلفی در بدن ایجاد می‌شود. در این مطلب به ۶ تغییر جالب و عجیب اشاره می‌کنیم.

حساسیت به نور

حساسیت به نور در دوران بارداری

بارداری موجب می‌شود چشمان شما به نور حساستر شود به خصوص نور آفتاب. از این رو بهتر است از عینک آفتابی استفاده کنید.

خطوط روی پوست

خطوط روی پوست در دوران بارداری

بخش‌های اندکی از پوست به خصوص در نیمه دوم بارداری ترک و دچار خطوطی می‌شود. گرچه این خطوط درد یا خارش ندارند اما به خصوص آنها که تیره‌تر از رنگ پوست هستند، چندان خوشایند نیستند. این نشانه‌های پوستی می‌توانند روی گردن، پلک‌ها، قفسه سینه، زیربغل یا شکم حتی روی کشاله ران و اطراف ناحیه تناسلی نیز خود را نشان دهند.

مراقب باشید اگر برای از بین بردن این خطوط از داروهایی استفاده می‌کنید، برای جنین مضر نباشد. روش‌های نادرست می‌تواند موجب زخم و عفونت پوست شوند. اغلب این نشانه‌ها پس از به دنیا آمدن نوزاد از بین می‌روند. شما می‌توانید پس از زایمان برای رفع آنها از متخصص پوست کمک بگیرید (فواید پوست موز در مراقبت از پوست).

شکنندگی مو

شکنندگی مو در دوران بارداری

یکی از مشکلاتی که در دوران بارداری می‌تواند برای مادر رخ دهد، شکنندگی و ضعیف شدن مو است. موخوره مشکلی رایج در دوران بارداری است. اغلب بافت مو در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی تغییر می‌کند و موها خشک و ضعیف می‌شود (بهترین روغن‌ها برای تقویت مو).

ضعیف شدن حس بویایی

حس بویایی در دوران بارداری

از بین رفتن حس بویایی می‌تواند ژنتیکی یا ناشی از زخم داخل بینی باشد اما گاهی در دوران بارداری نیز به طور موقت این حالت پیش می‌آید.

این مشکل همیشه هم ناخوشایند نیست چرا که احتمال تهوع و استفراغ در دوران بارداری را کم می‌کند. مشکل بویایی معمولا پس از تولد نوزاد برطرف می‌شود. اما اگر این مشکل ادامه پیدا کرد و نمی‌توانستید بوها را استشمام کنید با پزشک درباره آن صحبت کنید زیرا ممکن است از علائم آلرژی یا احتقان بینی باشد.

آبی شدن رنگ اندام تناسلی

اگر اندام تناسلی شما به رنگ آبی درآمد، نگران نباشید. در گذشته پزشکان بر اساس رنگ آبی لگن، رحم و واژن اعلام می‌کردند که زن باردار است و جشن می‌گرفتند. این علامتی برای جشن بود نه نگرانی!

کشیدگی پوست

از آنجا که پوست اطراف سینه به سرعت در حال کشش است، ممکن است ناراحتی پوستی از جمله خارش پیدا کنید. از طرف دیگر ممکن است پوست بسیار نازک و شفاف به نظر برسد که این موجب می‌شود رگ‌های خونی که تا قبل از این پنهان بود، بیشتر آشکار شوند.

ممکن است رگ‌های اطراف سینه و نوک پستان تیره‌تر از بقیه قسمت‌ها به نظر برسد زیرا بدن در حال پمپاژ کردن خون از دیگر قسمت‌ها به سینه است. اگر این علائم را دیدید خوشحال باشید زیرا غذای فرزند شما در حال آماده‌سازی است.

درباره : اخبار