کی بی اس آنلاین


در نسخه­‌های جدید تمام مرورگرها، یک حالتی به نام PrivateBrowsing یا همان مرور خصوصی در نظر گرفته شده است. شما می‌­توانید آن را در مرورگرهای دسکتاپ و گوشی فعال کنید. مرور خصوصی از فواید و امنیت بالایی برخوردار است، همچنین در صورت تمایل می‌توانید آن را غیرفعال کنید. با ما همراه باشید تا نحوه غیرفعال کردن مرور خصوصی در فایرفاکس را آموزش دهیم:

غیرفعال کردن مرور خصوصی

برای غیرفعال کردن مرور خصوصی در فایرفاکس، باید تنظیمات مربوطه را در رجیستری ویندوز انجام دهید.

ابتدا، رجیستری ویندوز را باز کنید و آدرس زیر را دنبال کنید.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMozillaFirefox

ممکن است که در Policies کلید Mozilla وجود نداشته باشد. در این صورت، روی کلید Policies کلیک راست کرده و New> Key را انتخاب کنید و آن را Mozilla نامگذاری کنید. سپس، با کلیک راست بر روی کلید Policies که تازه ایجاد کرده‌­اید، مجددا کلید New> Key را از منوی context انتخاب کنید و آن را Firefox نامگذاری کنید.

مرحله اول غیرفعال کردن مرور خصوصی فایرفاکس

بر روی کلید Firefox کلیک راست کرده و  New>DWORD (32-bit) را انتخاب کنید و مقدار آن را به “یک” تنظیم کنید.

مرحله دوم غیرفعال کردن مرور خصوصی فایرفاکس

اگر فایرفاکس در حال اجراست، آن را ببندید و مجددا اجرا کنید. روی آیکون تنظیمات کلیک کنید، قابلیت مرور خصوصی با گزینه new window فهرست نخواهد شد.

مرحله سوم غیرفعال کردن مرور خصوصی فایرفاکس

اگر می­‌خواهید این قابلیت را لغو کنید، حالت مرور خصوصی را در فایرفاکس باز کنید، در ریجستری مقدار DisablePrivateBrowsing  را به “صفر” تغییر دهید. همچنین می­‌توانید مقدار      DisablePrivateBrowsing  را حذف کنید. لازم نیست کلیدهای موزیلا و فایرفاکس را حذف کنید (در صورتی که آنها را ایجاد کرده‌­اید). حذف کردن مرور خصوصی، تأثیر منفی بر روی سیستم شما و یا نحوه عملکرد فایرفاکس نخواهد داشت.

اگر کاربر، مرورگر فایرفاکس را حذف و نصب کند، باید مجددا تنظیمات را انجام دهید. نصب مجدد فایرفاکس ممکن است کلید رجیستری را بازنشانی کند.

منبع addictivetips.com
درباره : اخبار