کی بی اس آنلاین


آیا قصد دارید تغییر و تحولی در خانه و اثاث خانه ایجاد کنید؟ دوست دارید رنگ اثاث خانه عوض شود؟ می‌خواهید این کار را با کمترین هزینه انجام دهید؟ شما می‌توانید خودتان دست به کار شوید و اثاث خانه را رنگ بزنید. در این مطلب خواهیم گفت چگونه.

وسایل موردنیاز:

 • قلموی رنگ
 • سمباده
 • نوار چسب پهن صنعتی
 • بتونه
 • رنگ
 • محلول مخصوص پرداخت کردن چوب
 • پارچه نمدار
 • واکس براق کننده

آماده‌سازی برای رنگ کردن

آماده کردن اثاث خانه قبل از رنگ زدن آن یکی از مهمترین کارهاست. اگر رنگ وسایل خوب درنیاید، احتمالا به این علت است که آماده‌سازی آن به خوبی انجام نشده.

مراحل آماده‌سازی:

 • ابتدا وسیله موردنظر را با پارچه نمدار دستمال بکشید.
 • سپس با یک سمباده خوب آن را خوب سمباده بزنید.
 • برای از بین بردن لکه‌های سمج از سرکه استفاده کنید (۲ قاشق غذاخوری سرکه). ابتدا قسمت کوچکی از آن را سرکه بزنید و تست کنید.
 • گرچه برخی اثاث‌ها به نظر میاید نیازی به آماده‌سازی ندارند، اما باز هم این کار را انجام دهید. حتی در مورد وسایل نو هم آماده‌سازی لازم است.

به پارچه نمدار و سمباده خوب نیاز دارید و در صورتی که اثاث موردنظر خیلی قدیمی است، از سرکه استفاده کنید. سمباده را می‌توانید با دست یا دستگاه انجام دهید. سمباده زبر (۱۲۰ دانه) بهتر از سمباده نرم است. اما اگر برای اولین بار است که می‌خواهید کار رنگ‌کاری انجام دهید، شاید بهتر باشد از سمباده نرم استفاده کنید. سعی کنید سمباده را در یک جهت بزنید.

بتونه‌کاری

شاید بخواهید از بتونه‌کاری صرف‌نظر کنید به خصوص اگر رنگ باکیفیتی دارید. اما اگر می‌خواهید رنگی روشن‌تر از رنگ اصلی اثاثیه بزنید و یا از رنگ‌های قرمز و ماهگونی استفاده می‌کنید، بهتر است حتما بتونه‌کاری انجام دهید. اگر آستر یا بتونه نزنید، رنگ اصلی وسیله چوبی شما رنگی که روی آن می‌زنید را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وسایل چوبی نو ممکن است به محلول پرداخت چوب نیاز داشته باشند.

قلموی مناسب انتخاب کنید

رنگ کردن اثاث خانه با قلمو

انتخاب قلموی مناسب کار رنگ‌آمیزی شما را راحتتر می کند. قلموهای زبر طبیعی برای رنگ‌های روغنی بسیار مناسبند اما قلموهایی با موی مصنوعی برای رنگ‌هایی با پایه آب مناسبند (الیاف طبیعی قلم مو آب موجود در رنگ را جذب می‌کند و شل می‌شود، بدین صورت کار رنگ کردن سخت می‌شود). علاوه بر این می‌توانید از رولرهای رنگ کوچک استفاده کنید که موجب صاف و تمیز شدن رنگ می‌شود و اثری از قلمو باقی نمی‌گذارد.

قسمت‌هایی که رنگ نمی‌کنید را بپوشانید

قسمت‌هایی چون دسته‌ها و دستگیره‌ها و داخل کشوها را که نمی‌خواهید رنگ بزنید، با نوار چسب پهن بپوشانید. از این نوار چسب‌ها می‌توانید برای ایجاد کنتراست رنگ روی سطوح رنگ‌کاری شده نیز استفاده کنید. چسب‌ها را در یک جهت و در زمانی که هنوز رنگ خیس است، بکنید تا از پوسته شدن رنگ جلوگیری شود.

یک لایه رنگ پوشاننده بزنید

خاطرتان باشد تنها یک لایه رنگ کافی نیست. چندین لایه رنگ روی لایه نخست بزنید. بگذارید هر لایه رنگ خشک شود سپس لایه بعدی را بزنید. سپس قبل از زدن لایه آخر خوب سمباده بزنید. این کار سبب می‌شود رنگ صاف و بادوام شود.

چه رنگی برای اثاث خانه انتخاب کنیم؟

رنگ آبی و رنگ آمیزی اثاث خانه

رنگ گچی انتخاب خوبی است چرا که هم جلوه زیبایی دارد و هم با همه وسایل هماهنگ خواهد بود. نوعی از رنگ‌های برپایه آب با محتوی مواد معدنی بالا، وقتی به صورت لایه نازکی روی سطح استفاده می‌شود، جلوه‌ای شیک و مات خواهد داشت. این رنگ‌ها به آسانی با آب پاک می‌شوند. اگر مقداری از رنگ جایی پاشید می‌توانید با آب پاک کنید. رنگ‌های گچی و حلال با آب رنگ‌هایی هستند که سالم هستند و ضرری برای محیط زیست ندارند.

رنگ‌های روغنی قدیمی اگر خوب به کار روند، رنگ سفت و بادوامی خواهد بود. رنگ‌های نرم و ساتنی به جای رنگ‌های براق استفاده کنید.

واکس براق‌کننده

واکس براق‌کننده در رنگ آمیزی اثاث خانه

اگر از رنگ گچی استفاده می‌کنید، واکس براق‌کننده بزنید اما باید مراقب باشید بعد از استفاده از واکس دوباره نمی‌توانید رنگ بزنید زیرا از پوشش رنگ تازه جلوگیری می‌کند. اگر از رنگ‌های ساتن یا براق استفاده می‌کنید، واکس براق‌کننده نزنید.

رنگ کردن فلز و لمینت

در رنگ کردن فلزات، دو چیز مهم است: آستر روغنی بزنید و از رنگ آکریلیک استفاده کنید. بقیه انواع رنگ دوام زیادی روی فلزات ندارند.

همین قاعده در خصوص رنگ کردن لمینت هم صادق است با این تفاوت که اگر لمینت را سمباده بزنید، نتیجه بهتری خواهد داشت، هم در مرحله آماده‌سازی و هم بعد از بتونه یا آستر. پوسته شدن لمینت بعد از رنگ شدن بسیار رایج و محتمل است. بنابراین بهتر است دو لایه رنگ بزنید و زمان لازم برای خشک شدن رنگ نیز حداقل دو روز است (آیا کفپوش لمینت برای آشپزخانه مناسب است؟).

درباره : اخبار

افرادی که پوست حساسی دارند، به سرعت پوستشان قرمز، ملتهب، خشک و دچار خارش می‌شود. گاهی حتی استفاده از یک عطر یا مرطوب‌کننده موجب می‌شود پوست دچار خارش و قرمزی شود. گرچه دچار نشدن به التهاب پوستی تقریبا غیرممکن است، اما متخصصان پوست انوع مشخصی از محصولات آرایشی-بهداشتی را که استفاده نکردن از آنها پوست را شاداب و صاف نگه می‌دارد، معرفی کرده‌اند (نوع پوست خود را بشناسید).

اگر پوست حساسی دارید، از محصولات زیر استفاده نکنید:

اسکراب صورت

اسکراب صورت برای کسانی که پوست حساسی دارند، مضر است

اسکراب که به عنوان لایه‌بردار نیز شناخته می‌شود برای پوست‌های حساس بسیار زبر و خشن است. حتی اگر به آرامی روی پوست بمالید باز هم پوست را ملتهب خواهد کرد. علاوه بر اینکه اسکراب‌ها از نمک و شکر و دانه‌های زبر درست می‌شوند، در کنار آنها استفاده از برس‌ها و لیف‌های خشک نیز به صورت‌های حساس آسیب می‌رساند. گرچه بسیاری از افراد می‌خواهند از طریق اسکراب از آکنه و پوست ورقه‌ای خود راحت شوند، اما برعکس استفاده زیاد از اسکراب پوست را ورقه‌ای کرده و آکنه ایجاد می‌کند. به دنبال اسکراب‌هایی باشید که در آنها از مواد شیمیایی لایه‌بردار ملایم مانند اسید لاکتیک و اسید میوه‌ها استفاده شده که بدون استفاده از مالش‌های فیزیکی روی پوست، جریان خون را سرعت می‌بخشد.

کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی

کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی برای کسانی که پوست حساسی دارند، مضر است

کرم‌های ضدآفتاب فیزیکی (با مواد معدنی) اشعه UV مضر را بازتاب می‌دهند اما کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی اشعه UV را جذب می‌کنند تا از جذب پوست جلوگیری شود. کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی می‌توانند در پوست‌های حساس ایجاد التهاب کنند. کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی معمولا حاوی ترکیبی از مواد زیر هستند که باید از آنها اجتناب کنید: اکسی‌بنزون (oxybenzone)، آووبنزون (avobenzone)، هوموسالات (homosalate)، اکتی‌سالات (octisalate)، اکتوکریلن (octocrylene) و آندوکتینوکسات (andoctinoxate). فقط از ضدآفتاب‌های فیزیکی که حاوی دو ماده زینک اکسید و تیتانیوم اکسید هستند، استفاده کنید. برخی ضدآفتاب‌ها هم حاوی مواد فیزیکی و هم مواد شیمیایی هستند، حتما به برچسب روی کرم توجه کنید.

نرم‌کننده و شامپوهای سولفات

شامپوهای سولفات برای کسانی که پوست حساسی دارند، مضر است

سولفات‌ها از مواد معدنی حاوی گوگرد تشکیل شده و ماده بسیار قوی است که اغلب برای ایجاد کف در محصولاتی چون شامپو به کار می‌رود. ماده دیگری که معمولا در چنین محصولاتی به کار می‌رود، سولفات لوریل سدیم (SLS) و سولفات لورث سدیم (SLES) است. سولفات‌ها می‌توانند با از بین بردن رطوبت پوست، خشکی و خارش مزمن ایجاد کنند، بنابراین افرادی که پوست حساسی دارند باید از شامپوها و نرم‌کننده‌هایی استفاده کنند که روی آنها برچسب sulfate-free یا بدون سولفات خورده است.

لوسیون بدن عطری

لوسیون بدن عطری برای افرادی که پوست حساسی دارند، مضر است

وقتی واژه عطری روی برچسب محصول نوشته می‌شود، درواقع این واژه پنهان‌کننده تمام مواد تشکیل‌دهنده‌ای است که ایجاد تحریک و التهاب پوستی می‌کند زیرا شرکت‌های تولیدکننده مجبور نیستند مواد تشکیل‌دهنده عطر محصول را فاش کنند. مواد تشکیل‌دهنده اینگونه محصولات برای افرادی که پوست حساسی دارند بسیار مضر است. از محصولاتی که عطری نیستند استفاده کنید یا اگر دوست دارید عطر داشته باشد، از محصولاتی استفاده کنید که از مواد طبیعی چون روغن‌های ضروری در آن استفاده شده است. حواستان باشد که برخی از انواع پوست‌های حساس نسبت به برخی روغن‌های ضروری نیز واکنش نشان می‌دهند، بنابراین بهتر است ابتدا اندکی از محصول را روی پوست تست کنید و بعد از ۲۴ ساعت اثر آن را ببینید.

محصولات مراقبت از پوست حاوی الکل

محصولات آرایشی حاوی الکل برای افرادی که پوست حساسی دارند، مضر است

چه ماده شوینده باشد چه مرطوب‌کننده، الکل موجود در آنها برای پوست‌های حساس بسیار مضر است زیرا دقیقا رطوبت پوست را از بین می‌برد. این می‌تواند موجب خارش، التهاب و ناراحتی شود. الکل SD، الکل دناتوره یا مصنوعی و الکل ایزوپروپیل انواع الکل هستند که تولیدکنندگان برای خشک شدن سریع محصول استفاده می‌کنند. اما الکل‌های چرب که تحریک‌کننده نیستند، مشکلی ندارند از جمله الکل ستیل، الکل ستیریل و الکل استریل. مطمئن‌ترین راه برای پوست‌های حساس استفاده از محصولاتی است که فاقد الکل باشند.

صابون حاوی سدیم تالوئات و کوکوئات

صابون برای افرادی که پوست حساسی دارند، مضر است

اگر دچار خارش زیاد به خصوص در هوای سرد می‌شوید، امکان دارد به خاطر صابون شما باشد. صابون‌های حاوی سدیم تالوئات و کوکوئات می‌توانند شدیدا ایجاد خشکی و درنتیجه قرمزی و خارش کنند. در عوض از شوینده‌های فاقد صابون استفاده کنید یا از شوینده‌های حاوی روغن های گیاهی استفاده کنید. آب ولرم به حفظ رطوبت پوست شما کمک می‌کند. پس از بیرون آمدن از حمام، رطوبت بدن را نگه دارید تا جذب پوست شود (توصیه هایی برای شستشوی صورت).

منبع womenshealthmag.com
درباره : اخبار

 • مواد لازم برای تهیه پیتزا مارگاریتا:

 • خمیر پیتزای بسته‌بندی شده: ۱ بسته
 • روغن زیتون: ۱ قاشق غذاخوری
 • گوجه‌فرنگی له شده و پخته شده: ½ فنجان
 • پنیر موزارلا: ۲۰۰ گرم
 • برگ ریحان تازه: ½ فنجان
 • طرز تهیه پیتزا مارگاریتا:

فر را در دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت بگذارید گرم شود. طبقه فر را در قسمت پایین فر بگذارید. خمیر پیتزا را روی ورقه روغنی مخصوص فر در داخل ظرفی نسوز بگذارید. کاغذ را با روغن زیتون چرب کنید.

آماده سازی خمیر پیتزا مارگاریتا

روی خمیر را با گوجه له شده و سیر بپوشانید. روی آن پنیر موزارلا بپاشید.

ریختن گوجه و پنیر روی پیتزا مارگاریتا

۱۷ تا ۲۲ دقیقه بگذارید بپزد تا خمیر طلایی-قهوه‌ای شود. روی آن ریحان بریزید.

مرحله نهایی پیتزا مارگاریتا

منبع bettycrocker.com
درباره : اخبار

فشار خون بالا معضلی است که امروزه بسیاری از افراد با آن درگیرند. مطالعات جدید تعریف فشار خون بالا را از ۱۳۰/۸۰ به ۱۴۰/۹۰ تغییر داده‌اند. در هر صورت تمامی تحقیقات بیانگر آن هستند که رژیم غذایی در فشار خون تاثیر بسزایی دارد. فشار خون به کیفیت جریان خون از میان رگ‌های بدن مربوط می‌شود که سلامت قلب و عروق را تضمین می‌کند. داشتن فشار خون نرمال برای سلامتی ضروری است. یک اتوبان پرترافیک را درنظر بگیرید. اگر شهر همیشه ترافیک سنگین داشته باشد، عملکرد کل سیستم ناکارآمد خواهد شد. عروق خونی سالم و فشار خون نرمال مانند ترافیک سبکی است که توقف ندارد.

افراد معمولا رژیم غذایی سالم و حاوی مقدار کمی از سدیم و نمک استفاده می‌کنند. این افراد با مصرف اندکی از این غذاها سریعا از خوردن غذا دست می‌کشند زیرا غذا بی‌مزه است. اما چرا به جای حذف نمک از غذا، به دنبال مصرف بیشتر پتاسیم نیستید؟ پتاسیم برای سلامت قلب، تنظیم فشار خون و بهبود عملکرد سیستم بدن بسیار مفید است.

چرا پتاسیم؟ معمولا همه تنها به سدیم توجه می‌کنند اما سدیم و پتاسیم ارتباط نزدیکی با هم دارند و پتاسیم به همان اندازه سدیم حائز اهمیت است. بدن سدیم را از سلول‌ها خارج کرده و پتاسیم را داخل سلول نگه می‌دارد. این جریان رفت و برگشت سدیم و پتاسیم بخش مهمی از عملکرد سلولی را تشکیل می‌دهد. این فرآیند نقش مهمی در جریان عصبی، جریان مایعات و توازن پایه و اسید و همچنین تولید انرژی ایفا می‌کند.

منابع پتاسیم برای تنظیم فشار خون
به منظور افزایش مصرف پتاسیم سعی کنید به جای غذاهای بسته‌بندی شده غذاهای طبیعی استفاده کنید

از آنجا که بسیاری از رژیم‌های غذایی حاوی مقادیر زیادی سدیم نسبت به پتاسیم هستند، به همین خاطر عدم کارایی در سیستم بدن ایجاد می‌شود. به طور ایده‌آل این دو الکترولیت باید در کنار هم باشند اما اغلب توازنی در مصرف سدیم و پتاسیم نداریم.

مصرف روزانه ۴۷۰۰ میلی‌گرم پتاسیم برای بدن مناسب است اما تعداد کمی از افراد این میزان مصرف پتاسیم دارند. مطالعات در آمریکا نشان داده ۹۰.۷ درصد از آمریکایی‌ها بیش از ۲۳۰۰ میلی‌گرم سدیم در روز مصرف می‌کنند، که این میزان بسیار بالاتر از میزان استاندارد است. بسیاری از افراد نمی‌دانند که یک قاشق چایخوری نمک معادل ۲۴۰۰ میلی‌گرم سدیم است. همین عدم توازن است که مشکلات و بیماری‌ها را ایجاد می‌کند.

مشهودترین تفاوت بین غذاهایی که پتاسیم بالایی دارند و غذاهایی که سدیم بالایی دارند، این است که منابع پتاسیم اغلب در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شوند درحالی که منابع سدیم در غذاهای بسته‌بندی شده یافت می‌شود.

به منظور افزایش مصرف پتاسیم سعی کنید به جای غذاهای بسته‌بندی شده غذاهای طبیعی استفاده کنید. به جای خوردن یک بسته آجیل یا بیسکوییت نمکی ماست با مقداری موز روی آن و یا زردآلوی خشک بخورید. به جای چیپس یا سیب‌زمینی سرخ کرده، سیب‌زمینی پخته یا کبابی بخورید. به جای نوشابه، آب نارگیل یا آب هویج بخورید. به جای غذاهای فریزری بسته‌بندی شده، سالاد با لوبیا، اسفناج و چغندر بخورید. سعی کنید به غذاهای خود آووکادو بیفزایید.

سعی کنید غذاهای مملو از پتاسیم را به مواد غذایی روزانه خود بیفزایید و مصرف کلی سدیم را کاهش دهید تا بین این دو ماده اساسی توازن ایجاد شود. در زیر تعدادی از مواد غذایی که حاوی پتاسیم هستند، معرفی می‌شود:

 • آووکادو
 • کدوهای زمستانی مانند کدو حلوایی و کدو گردویی
 • سبزیجاتی چون اسفناج و چغندر و بروکلی
 • سیب‌زمینی با پوست مانند سیب‌زمینی شیرین و سیب‌زمینی آیداهو
 • ماهی‌هایی چون سالمون و ساردین
 • میوه‌های خشک مانند زردآلو و آلو سیاه
 • آب میوه‌ها مانند آب نارگیل و آب هویج
 • حبوبات مانند لوبیا سفید، لوبیای لیما و لوبیای سیاه
 • میوه‌هایی چون موز و گریپ فروت

اتوبانی روان که اتومبیل‌ها در آن حرکت دارند و ترافیکی ندارد، در نظر بگیرید. غذاهای سرشار از پتاسیم مصرف کنید و بگذارید تعادل در سیستم بدن ایجاد شود.

درباره : اخبار

بطری‌های شیشه‌ای را دور نریزید. می‌توانید با آنها کاردستی‌های زیبا درست کنید. از جمله گوی‌ برفی خاطره‌انگیز که هم سرگرمی خوبی برای بچه‌ها و هم دکوری زیبا برای اتاق است. با وسایلی که در دسترس دارید می‌توانید خودتان به راحتی این گوی‌ها را درست کنید. در این مطلب نحوه درست کردن گوی برفی را به شما آموزش می‌دهیم.

فلامینگو در گوی برفی

وسایل موردنیاز:

 • یک بطری شیشه‌ای
 • عروسک‌های پلاستیکی کوچک
 • اکلیل آبی
 • گلیسیرین
 • چسب تفنگی داغ

مراحل درست کردن گوی برفی

مراحل انجام:

درب بطری شیشه‌ای را بردارید. با چسب تفنگی عروسک‌های پلاستیکی را در سمت داخلی درب بچسبانید. اگر بطری شما باریک و کوچک است، حتما عروسک یا مجسمه پلاستیکی را وسط درب بچسبانید تا به راحتی داخل بطری برود.

بطری را با آب پر کنید سپس مقداری اکلیل و چند قطره گلیسیرین به آن اضافه کنید تا به شناور شدن اکلیل‌ها کمک کند.

درب بطری را ببندید. بطری را خوب تکان دهید. حال شما یک گوی برفی زیبا دارید.

درباره : اخبار

نرم‌افزارهای بسیاری وجود دارد که می­‌تواند برای پاک کردن فایل‌های تکراری و آزاد کردن فضای ذخیره شده در ویندوز کمک کند. اما فراموش نکنید که نمی‌­توانید از این نرم‌افزارها برای حذف فایل‌های تکراری موجود در پوشه‌های سیستم مانند پوشه­‌های ویندوز استفاده کنید. ممکن است ویندوز به فایل‌های تکراری و نصب شده نیاز داشته باشد تا به درستی آنها را اجرا کند.

اگر قصد جدی برای حذف فایل‌های تکراری دارید بهتر است از نرم‌افزارهای قدرتمند که دارای رابط کاربری ساده‌­ای هستند استفاده کنید!

در این آموزش نرم‌افزارهایی معرفی خواهیم کرد تا با کمترین زمان، فایل‌های تکراری را شناسایی و حذف کنید.

Auslogics Duplicate File Finder

شاهد نرم‌افزارهای بی­شماری هستیم که وظیفه شناسایی و حذف فایل‌های تکراری را برعهده داشته اما از ویژگی‌­های بسیاری برخوردار بوده و کار کردن با آن مشکل‌ساز است. ما به کاربران نرم‌افزارAuslogics Duplicate File Finder  را پیشنهاد می­‌دهیم زیرا رابط کاربری ساده‌­ای ارائه می‌­دهد. این نرم‌افزار دارای یک پنجره پیش‌نمایش است که به شما امکان مشاهده فایل‌ها را می‌­دهد، می‌­توانید قبل از حذف، فایل‌های خود را مشاهده کرده و برای حذف کردن آنها تصمیم‌گیری کنید.

البته، نرم‌افزار Auslogicsاوایل ضعف‌هایی داشت و ابزارهای فاقد ارزش زیادی بر روی آن نصب بود که با گذشت زمان به ابزار قدرتمندی برای جستجو و حذف فایل‌های تکراری تبدیل شد.

این نرم‌افزار دارای تنظیمات پیش‌فرض است که هنگام نصب بر روی آن اعمال می‌­شود و تمام فایل‌های غیرسیستمی موجود در درایورها را اسکن می­‌کند. البته امکان جستجوی فایل‌های مورد نظر از طریق منوی سمت چپ نیز وجود دارد. به طور پیش‌فرض می­‌تواند تصاویر، فایل‌­های صوتی، ویدئویی، آرشیوها و برنامه­‌های کاربردی را جستجو ­کند، امکان نوع جستجو به این معنی که تنها یک مورد از فایل‌ها را انتخاب کرده و یا اینکه تمام فایل‌ها انتخاب شود نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است. اگر به دنبال یک فایل خاص هستید، می­‌توانید به راحتی با یک کلمه مشخص آن را جستجو کنید، تا یک لیست از فایل‌های تکراری در اختیار شما قرار دهد، سپس پیش‌نمایش آنها و سایر اطلاعات مربوطه را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر آن، با کلیک کردن روی دکمه Filter امکان جستجو بر اساس تاریخ، اندازه یا نوع فایل فعال می‌­شود. فایل‌هایی که قصد حذف کردن آنها را دارید انتخاب کرده و روی گزینه Delete Selected Files کلیک کنید تا روند جستجو و حذف فایل‌های تکراری تکمیل شود.

نرم افزار قدرتمند CCleaner

نرم‌افزار CCleaner  یکی از ابزارهای محبوب و قدرتمند است و نصب آن می‌­تواند کمک خوبی برای کاربران باشد. یکی از ویژگی­‌های اصلی CCleaner از  بین بردن فایل‌های ناخواسته و موقت برای آزادسازی فضای هارد دیسک است، همچنین دارای قابلیت جستجو و حذف فایل‌های تکراری نیز می‌­باشد.

برای پیدا کردن این ویژگی، نرم‌افزارCCleaner  را نصب کرده و از طریق مسیر Tools> Duplicate Finder  اقدام کنید. این نرم‌افزار در تمام نسخه‌­های CCleaner در دسترس است، استفاده از نرم‌افزار CCleaner Pro  کاملا رایگان است.

تنظیمات پیش‌فرض CCleaner به شما اجازه می­‌دهد تا با نادیده گرفتن فایل‌های سیستمی و مخفی، فایل‌های تکراری درایو C خود را جستجو کنید. همچنین می‌­توانید با کلیک کردن روی دکمه Add در پنجره Include یک پوشه خاص را جستجو کنید. در حالی که یک پوشه جدید اضافه می‌­کنید از انتخاب گزینه Include files and subfolders مطمئن شوید، تا تمامی فایل‌های مشخص شده توسطCCleaner  مورد جستجو قرار گیرد.

رابط کاربری این ابزار همانند نرم‌افزار Auslogics Duplicate File Finder  نیست و فاقد قابلیت پیش‌نمایش فایل‌ها می­‌باشد. با این وجود، به شما این امکان را می‌­دهد یک نسخه متنی از فایل‌هایی که قصد حذف کردن آنها را دارید تهیه کنید. برای مشاهده فایل تکراری بر روی سیستم، کافیست روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Open containing folder را انتخاب کنید.

نرم‌افزار SearchMyFiles  دارای فیلترهای پیشرفته

نرم‌افزار SearchMyFiles  یک برنامه پیشرفته همراه با فیلترهای قابل تنظیم است. با استفاده از آن می‌­توان فایل‌های ایجاد یا اصلاح شده را جستجو کرد و یا دسترسی به این فرآیند را با تاریخ و زمانی که مشخص کرده‌­اید، جستجو کنید.

نرم‌افزار SearchMyFiles توسط NirSoft ایجاد شده است که به هنگام نصب، ابزارهای مفید و با ارزشی ارائه می‌­دهد و همانند بسیاری از برنامه‌های NirSoft ، یک برنامه قابل حمل است.

نرم‌افزار را نصب کنید، در بالای پنجره Search Mode  روی گزینه Duplicates Search ضربه بزنید. سپس برای جستجو و انتخاب پوشه‌ها روی دکمه Browse سمت راست Base Folders کلیک کنید. برای مثال، می­‌توانید درایوC: ، را انتخاب کنید تا تمام فایل‌های موجود در درایو C  مورد جستجو قرار گیرد. برای شروع جستجو روی گزینه Start Search کلیک کنید تا فایل‌های تکراری را جستجو کند. شما یک لیست از فایل‌های تکراری را می­‌بینید و می­‌توانید فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بسیاری از وبسایت‌ها نرم‌افزار dupeGuru را به عنوان یکی از بهترین ابزارهای جستجوی فایل‌های تکراری پیشنهاد می­‌کنند، اما ویندوز به طور رسمی از آن پشتیبانی نمی‌­کند و بایستی نسخه آپدیت شده آن را تهیه نمایید.

درباره : اخبار

شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۷

کاربردهای مس

مس چگونه ما را به جهان وصل می‌کند؟

کی بی اس آنلاین آنلاین: در سال‌های دهه ۸۰ میلادی وقتی برای اولین بار فناوری «فکس» مورد استفاده قرار گرفت، مصرف مس به‌طرز چشمگیری افزایش یافت. با گسترش ارتباطات راه دور، استفاده از مس نیز روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

مس پرکاربردترین فلز در ارتباطات راه دور است. فلز سرخ این کاربرد را مدیون ویژگی رسانایی خود است. در ۵۰ سال گذشته مس در ارتباطات نقشی بی‌بدیل داشته و با پدیدار شدن هر تکنولوژی جدیدی این فلز همچنان پرکاربرد باقی مانده؛ به‌طوری‌که در این پنج‌ دهه مصرف مس در فناوری‌های جدید همواره رشدی پایدار را تجربه کرده است. 

در سال‌های دهه ۸۰ میلادی وقتی برای اولین بار فناوری «فکس» مورد استفاده قرار گرفت، مصرف مس به‌طرز چشمگیری افزایش یافت. ساده‌ترین دلیل این امر آن بود که برای استفاده از فکس نیاز به یک خط تلفن جدید بود و این یعنی نیاز به مس بیشتر. در دهه‌های بعدی و با فراگیر شدن اینترنت تقاضا برای زیرساخت‌های مسی هم بیشتر شد. نیاز به مس وقتی بیشتر اوج گرفت که با بالاتر رفتن ثروت عمومی در نقاط مختلف جهان و به‌ویژه ایالات متحده امریکا، سبک زندگی مبتنی بر استفاده از تلفن‌های هوشمند با امکان استفاده از اینترنت همراه، رواج یافت.

با این حال با رشد استفاده از ماهواره‌ها، ارتباطات بی‌سیم و فیبر نوری برخی نگرانی‌ها درباره بازار کابل مسی ایجاد شده است. اما به نظر نمی‌رسد استفاده از مس در ارتباطات هیچ‌وقت منسوخ شود. مس همچنان بهترین ماده معدنی برای فناوری‌های ارتباطاتی است. از سوی دیگر، بسیاری از همین تکنولوژی‌های جدید به‌صورتی محدودتر از مس استفاده می‌کنند. برای مثال، در فناوری‌های HDSL و ADSL شکلی خاص از استفاده از مس می‌تواند حجم انتقال داده را افزایش دهد بدون این‌که نیاز به استفاده از فیبر نوری در این فناوری‌ها باشد.

مس و فناوری‌های xDSL

xDSL به همه فناوری‌های DSL ازجمله ADSL اطلاق می‌شود. این فناوری‌ها امکان برقراری ارتباط پر سرعت با اینترنت را برای ما فراهم آورده‌اند. برقراری ارتباط پرسرعت بدون هزینه پالس مکالمه تلفن، برقراری ارتباط پرسرعت با اینترنت بدون مشغول شدن خط تلفن و هم‌زمان با مکالمه، برقراری ارتباط پرسرعت برای بهره‌گیری از امکانات ویدیویی و صوتی در اینترنت و ویدیو کنفرانس، نصب و راه‌اندازی سریع و آسان و… ازجمله ویژگی‌های تکنولوژی xDSL است که باعث محبوبیت آن شده. 

زیرساخت موردنیاز برای این تکنولوژی کابل‌های مسی twisted pair هستند. در این کابل‌ها برای انتقال اطلاعات به‌جای یک سیم از چند رشته سیم استفاده می‌شود. در کابل‌های twisted pair هر رشته سیم دارای یک روکش رنگی نازک و تمام رشته به همراه هم در پوششی پلاستیکی قرار دارد. کابل‌های twisted pair به‌خاطر مصرف مس بیشتری که دارند از یک سو سرعت انتقال اطلاعات را بالا می‌برند و از سوی دیگر توانایی‌شان برای انتقال حجم بالاتر اطلاعات بیشتر است.

تکنولوژی xDSL روزبه‌روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ زیرا به غیر از انتقال داده‌ها به‌صورت اینترنتی، در فناوری‌هایی نظیر کنترل از راه دور و ویدئو به درخواست (VOD) نیز کاربرد دارد. ویدئو به‌درخواست یا Video on demand سیستم‌هایی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند محتواهای صوتی یا تصویری را هر زمان که خودشان خواستند بشنوند یا ببینند.

آیا پایان مس نزدیک است؟

ارتباطات بی‌سیم، ماهواره‌ها و افزایش استفاده از فیبر نوری، پیشرفت‌های اخیر در زمینه ارتباطات راه دور هستند. برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنیم، این پیشرفت‌ها لزوماً به معنی به پایان رسیدن دوران استفاده از مس نیست. 

با ارتقای سیستم‌های تلفن آنالوگ سنتی به سیستم‌های دیجیتال، بیشتر از گذشته به سیم‌های مسی و آلیاژهای وابسته برای استفاده هم در تلفن‌ها و هم ایستگاه‌هایی که ارتباطات بی‌سیم به آن‌ها محتاجند، نیاز است. حتی در سیستم‌های فیبر نوری، مس هنوز هم به‌شدت در دستگاه‌های رابط استفاده می‌شود. ظهور تکنولوژی‌های جدید ارتباطات راه دور اتفاقاً شرکت‌های سازنده کابل را امیدوار کرده است که نیاز هر روزه به پهنای باند بیشتر، تقاضا برای کابل‌های کواکسیال را افزایش دهد. کابل کواکسیال یا کابل هم‌محور کابلی است که یک رسانای داخلی (عموماً مس) دارد که توسط یک عایق منعطف محصور شده است. روی این لایه منعطف نیز توسط یک رسانای نازک برای انعطاف کابل، به هم بافته شده است. همهٔ این اجزا، در داخل عایق دیگری جاسازی شده‌اند. کابل‌های کواکسیال در آنتن‌های ماهواره‌ای بیشترین کاربرد را دارند.

درباره : اخبار

با عجله از خواب بیدار می‌شوید و برای یک جلسه خود را آماده می‌کنید، سریع پیراهن یا تاپ می‌پوشید و زیر بغل‌ها را دئودورانت می‌زنید و در نهایت به لباستان عطر می‌زنید. با سرعت از کنار آینه عبور کنید و ناگهان لکه دئودورانت روی لباس نظرتان را جلب می‌کند. این می‌تواند برایتان بسیار ناراحت‌کننده باشد اما نباید زیاد سخت بگیرید زیرا ما به شما ترفندهایی یاد می‌دهیم که با کمک آنها می‌توانید لکه دئودورانت را به راحتی از روی لباس پاک کنید. آیا لکه زیربغل به خاطر دئودورانت است یا لکه عرق؟ ما به شما خواهیم گفت چطور این لکه را از بین ببرید. با ما همراه باشید.

روش‌های پاک کردن لکه دئودورانت از روی لباس

با استفاده از سرکه سفید

استفاده از سرکه سفید برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • ۱ فنجان سرکه سفید
 • ۴ فنجان آب
 • یک برس یا مسواک
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ تا ۲ ساعت

نحوه انجام کار:

 • یک فنجان سرکه سفید را با ۴ فنجان آب حل کنید.
 • کمی از محلول را روی لکه اسپری کنید.
 • با یک مسواک یا دست روی لکه را بمالید.
 • می‌توانید علاوه بر این لباس را به مدت یک ساعت یا بیشتر در آب خیس کنید.
 • سپس لباس را در ماشین لباسشویی بگذارید یا آن را با مواد شوینده لباس با دست بشویید.

با استفاده از جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • ¼ فنجان جوش شیرین
 • ½ فنجان آب
 • مسواک
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ تا ۲ ساعت

نحوه انجام کار:

 • جوش شیرین را با آب ترکیب کنید طوری که خمیر نسبتا سفتی ایجاد شود.
 • با یک مسواک قدیمی خمیر را روی لکه بریزید و پخش کنید.
 • برای از بین بردن لکه‌های قوی باید بگذارید ۲ ساعت خیس بخورد.
 • پس از یک یا دو ساعت لباس را در ماشین لباسشویی یا با دست بشویید.
 • جوش شیرین بوی بدن را نیز از بین می‌برد.

با استفاده از هیدروژن پرواکسید یا آب اکسیژنه

استفاده از هیدروژن پرواکسید برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • ۱ فنجان هیدروژن پرواکسید
 • پودر لباسشویی ½ فنجان
 • مسواک قدیمی
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ ساعت

نحوه انجام کار:

 • در یک فنجان، نصف فنجان پودر لباسشویی را با هیدروژن پرواکسید ترکیب کنید و خوب هم بزنید.
 • این ژل خمیر مانند را روی لکه بزنید.
 • با دست آن را بمالید و بگذارید مدتی خیس بخورد.
 • سپس آن را آب بکشید و با دست یا با ماشین لباسشویی بشویید.

با استفاده از آب لیمو

استفاده از آب لیمو برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • ۱ فنجان آب لیمو
 • نمک یا سرکه
 • مدت زمان موردنیاز: ۱ ساعت

مدت زمان موردنیاز: ۱ ساعت

نحوه انجام کار:

 • آب لیمو را روی لکه دئودورانت بزنید.
 • اگر سرکه سفید دارید، آن را نیز روی لکه بزنید.
 • نمک روی لکه بپاشید و آرام بمالید.
 • سپس لباس را آب کشیده و با دست یا ماشین لباسشویی بشویید.

با استفاده از نمک

استفاده از نمک برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • ½ فنجان نمک
 • سرکه یا آب لیمو
 • آب داخل تشت
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ ساعت

نحوه انجام کار:

 • اگر یک لکه قوی و سمج زردرنگ ناشی از تعریق و یا … روی لباستان است، نمک بهترین گزینه برای از بین بردن آن است.
 • نمک را در تشتی که نیمی از آن آب است ریخته و هم بزنید تا خوب حل شود.
 • به مدت تقریبا یک ساعت لباس یا تاپ خود را در این آب بخیسانید.
 • سپس آن را آب کشیده و با دست یا ماشین لباسشویی بشویید.

با استفاده از آسپرین

استفاده از آسپرین برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • تعدادی قرص آسپرین
 • یک فنجان آب برای درست کردن خمیر
 • نصف تشت آب برای خیس کردن لباس
 • مسواک قدیمی
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ تا ۲ ساعت

نحوه انجام کار:

 • قرص‌های آسپرین را بکوبید تا پودری شود.
 • کمی آب به آن بیفزایید تا خمیر درست شود.
 • با یک مسواک قدیمی خمیر را روی لکه بمالید.
 • بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر مواد روی آن بماند.
 • برای از بین بردن لکه‌های قوی‌تر، لباس را در تشتی که نیمی از آن آب است قرار داده و بگذارید به مدت ۱ ساعت خیس بخورد (باقیمانده خمیر آسپرین را به آب اضافه کنید).
 • لباس را آب کشیده و با دست یا ماشین لباسشویی بشویید.

با استفاده از الکل

استفاده از الکل برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • الکل
 • پنبه
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ تا ۲ ساعت

نحوه انجام کار:

 • مقداری پنبه را با الکل خیس کنید. حتما باید پنبه کاملا با الکل خیس شود.
 • آن را روی لکه بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. الکل به آرامی لکه عرق یا دئودورانت را پاک می‌کند.
 • لباس را آب بکشید و با دست یا ماشین لباسشویی بشویید.

با استفاده از دستمال مرطوب نوزاد

استفاده از دستمال مرطوب نوزاد برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • دستمال مرطوب نوزاد
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ ساعت

نحوه انجام کار:

 • یک دستمال مرطوب بردارید و روی لکه بمالید.
 • این کار را تکرار کنید تا لکه محو شود.
 • لباس را در ماشین لباسشویی و یا با دست بشویید.

با استفاده از بوراکس

استفاده از بوراکس برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • ¼ فنجان پودر بوراکس
 • ۲ فنجان آب سرد
 • پودر لباسشویی

مدت زمان موردنیاز: ۱ ساعت

نحوه انجام کار:

 • ¼ فنجان پودر بوراکس را داخل یک کاسه آب سرد بریزید.
 • محلول را روی لکه بمالید.
 • بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه در آن خیس بخورد.
 • سپس آن را با دست یا با ماشین لباسشویی بشویید.

با استفاده از ورقه‌های خشک‌کن یا درایر شیت

استفاده از ورقه‌های خشک‌کن برای از بین بردن لکه دئودورانت

مواد موردنیاز:

 • ورقه‌های خشک‌کن لباسشویی (ورقه‌های نرم‌کننده لباس)
 • مدت زمان موردنیاز: ۵ دقیقه

مدت زمان موردنیاز: ۵ دقیقه

نحوه انجام کار:

 • فقط کافی است لکه را به آرامی با ورقه‌های خشک‌کن بمالید.
 • لکه‌های تازه به سرعت با این روش پاک می‌شوند و دیگر حتی نیازی نیست آنها را در لباسشویی بشویید.

توصیه‌هایی برای پیشگیری از ایجاد لکه دئودورانت:

 • پس از استفاده از هر یک از این شوینده‌ها، لباس‌های تیره و مشکی را جداگانه بشویید زیرا ممکن است برخی از آنها رنگ پس بدهند. همیشه قبل از انجام کار کمی از ماده پاک‌کننده را روی قسمتی از لباس چک کنید.
 • همیشه قبل از خرید دئودورانت یا ژل ضد عرق برچسب روی آن را بخوانید.
 • برای از بین بردن لکه‌های زرد روی لباس‌های سفید، ابتدا لباس را با اندکی سفیدکننده بشویید. این کار از طریق رنگ لباس جلوگیری می‌کند ( روش‌های از بین بردن لکه عرق را مطالعه کنید).
 • همیشه لکه لباس را با آب سرد آب بکشید.
 • اگر می‌خواهید بیش از یک روش را امتحان کنید، ابتدا مطمئن شوید که مواد به کار رفته اولی خوب پاک شود سپس مواد بعدی را بزنید.
 • برای آنکه کمتر لباستان لک شود، زیرپیراهنی بپوشید. لکه دئودورانت به لباس زیر منتقل می‌شود و کمتر روی پیراهن اثر باقی می‌گذارد.

لازم نیست به خاطر لکه‌ای کوچک، لباس را دور بریزید به خصوص اگر آن لکه می‌تواند به راحتی پاک شود. شما می‌توانید با موادی که در خانه دارید، این لکه‌ها را پاک کنید.

درباره : اخبار

رؤیای داشتن پوستی صاف، جوان و زیبا، متعلق به امروز یا دیروز نیست. از دستورهای «ابوعلی‌سینا» در کتاب «قانون» برای داشتن پوستی زیبا و باطراوت گرفته تا نسخه‌های رنگارنگ مصریان، هندی‌ها و رومیان باستان برای جوان ماندن پوست همه نشان می‌دهند که آرزوی داشتن پوستی جوان و زیبا و عاری از هر‌گونه لک و نقص از همان ابتدا دغدغه‌ی بشر بوده است. در سال‌های اخیر، روش‌هایی مثل «میکرونیدلینگ» برای جوان‌سازی پوست حسابی محبوب شده‌اند. به‌نظر می‌رسد «میکرونیدلینگ» با الهام از روش مصریان باستان که با خراشاندن پوست از طریق ماسک‌های خشن، مثل پودر سنگ مرمر که در حقیقت نوعی لایه برداری پوست یا همان «ابریژین» بود، طراحی شده و تا حدودی دستیابی به آرزوی جوانی پوست را آسان‌تر کرده است. همراه ما باشید، در این مقاله به‌طور کامل با روش میکرونیدلینگ آشنا خواهید شد.

میکرونیدلینگ چیست؟

«میکرونیدلینگ» یکی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست است. در این روش غیرتهاجمی، به کمک سوزن‌های ریز، سوراخ‌های ریز و سطحی در پوست ایجاد می‌شود و به این ترتیب ترک های پوستی که در اثر زایمان، چاقی و بلوغ روی پوست ایجاد شده‌اند، از بین می‌روند. با این روش درمان جای سوختگی، بستن منافذ باز پوست، درمان لک پوستی، رفع چین و‌ چروک و از بین بردن جای زخم، بخیه و نیز از بین بردن جای جوش امکان‌پذیر است.

روش کار میکرونیدلینگ چگونه است؟

روش کار میکرونیدلینگ به این ترتیب است که وسیله‌ای به نام «درمارولر» که یک رولر غلتکی متشکل از سوزن‌های بسیار ریز از جنس فلز تیتانیوم و به قطر نیم یا حداکثر دو و نیم میلی‌متر است، روی پوست کشیده می‌شود و به این ترتیب با نفوذ سوزن‌ها به لایه‌ی میانی پوست یا «درم» یک زخم کوچک و خون‌ریزی اندکی در پوست ایجاد می‌شود که بدن به آن واکنش نشان می‌دهد و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می‌کند.

در حقیقت، عملکرد روش میکرونیدلینگ به این صورت است که وقتی غلتک دارای سوزن بر سطح پوست حرکت داده می‌شود، سوزن‌های ریز برحسب عمق و سرعتی که پزشک آن را تعیین کرده، به‌صورت هم‌زمان به لایه‌ی دوم پوست یا سوم وارد می‌شوند (پزشک عمق و سرعت سوزن را بر حسب نوع پوست و چگونگی هدف مشخص می‌کند). طی این فرایند کلاژن و الاستین که دو عنصر اصلی و مهم برای پوست هستند، تولید می‌شود. با تولید کلاژن و الاستین، جای زخم و جای جوش و دیگر عارضه‌های پوستی به‌مرور زمان درمان می‌شوند.

میکرونیدلینگ روشی کاملا بدون درد است، اما در بیشتر موارد قبل از شروع درمان از کرم بی‌حسی استفاده می‌کنند. در روش میکرونیدلینگ برخلاف روش‌های دیگر مثل «لیزر» لایه‌ی «اپیدرم» آسیبی نمی‌بیند. بد نیست بدانید که از روش «میکرونیدلینگ» برای رشد مجدد مو در روش‌های مدرن کاشت مو هم استفاده می‌شود. به‌عقیده‌ی متخصصان پوست‌ومو در‌صورتی‌که عمل میکرونیدلینگ در مطب پزشک یا کلینیک‌های تخصصی پوست‌ومو انجام شود، می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات پوستی مؤثر باشد.

با‌این‌همه همانند سایر روش‌های درمانی پوست، این روش هم به‌طور صد‌درصد و روی تمام افراد، به یک اندازه نتیجه‌ی مثبت ندارد و ممکن است در حل مشکلات برخی افراد بی‌اثر باشد یا اینکه حداقل نتیجه‌ی مطلوب حاصل نشود.

میکرونیدلینگ چطور انجام می‌شود؟

میکرونیدلینگ روشی غیرتهاجمی برای درمان مشکلات پوستی است و برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر معمولا روند درمان چند جلسه‌ای طول می‌کشد. زمان هر جلسه‌ی درمان با توجه به شدت مشکلات پوستی بین چند دقیقه تا یک ساعت است.

روش کار به این صورت است که روی پوست فرد با استفاده از ابزار نیدلینگ و طبق الگوی خاصی، سوراخ‌هایی ایجاد می‌شود. برای کسب بهترین نتیجه، ابزار نیدلینگ چندین بار روی سطح موردنظر در جهات مختلف حرکت می‌کند. برخی پزشکان، برای نتیجه‌ی بهتر از میکرونیدلینگ، هم‌زمان با ایجاد این سوراخ‌های ظریف، از محصولاتی که سبب تحریک تولید کلاژن می‌شوند، مانند اسید هیالورونیک یا سرم ویتامین C و نیز روشن‌کننده پوست هم استفاده می‌کنند. بعد از انجام میکرونیدلینگ روی پوست زخم‌های کوچکی ایجاد می‌شود که همین زخم‌ها سبب تحریک کلاژن‌سازی توسط پوست می‌شوند.

به‌طور معمول، توصیه‌ی پزشکان این است که برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب‌تر، بهتر است بین جلسات درمانی به روش میکرونیدلینگ، حداقل چهار تا شش هفته فاصله بیفتد تا پوست زمان کافی برای کلاژن‌سازی داشته باشد. معمولا برای بهبود جای‌ جوش به روش میکرونیدلینگ چهار جلسه و برای زخم‌های ناشی از سوختگی پنج جلسه‌ی درمانی تجویز می‌شود. در روش میکرونیدلینگ که از قضا برای تمام انواع رنگ پوست هم مناسب است، می‌توان مناطق حساس و شکننده پوست شامل چشم‌ها، گردن و پشت دست‌ها را هم که با سایر روش‌ها درمان نمی‌شود، معالجه کرد.

مراقبت‌های قبل از میکرونیدلینگ

 • قبل از انجام میکرونیدلینگ پوست محل موردنظر را از هرگونه کرم، لوسیون و مواد آرایشی پاک کنید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید یا هر گونه بیماری و ضایعه‌ی پوستی مثل تبخال دارید، قبل از انجام میکرونیدلینگ حتما پزشک خود را از این مسئله مطلع کنید.
 • درصورتی‌که پیش از این، از روش‌های درمانی دیگر برای جوان‌سازی پوست‌تان استفاده کرده‌اید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 • میکرونیدلینگ یک روش جوان‌سازی و درمانی با دوره‌ی نقاهت کوتاه است، اما رعایت برخی نکات به بهبود سریع‌تر پوست بعد از انجام میکرونیدلینگ کمک می‌کند.
 • بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست دچار التهاب و سرخی و گاهی کبودی می‌شود. اگرچه این التهاب در مدت زمان اندکی (۱۲ تا ۴۸ ساعت) بهبود پیدا می‌کند، بهتر است با دست‌زدن به پوست، آن را تحریک نکنید. خوردن میوه‌هایی مثل آناناس به تسریع درمان التهاب و درمان کبودی پوست کمک می‌کند.
 • برای کاهش التهاب و قرمزی پوست به‌هیچ‌وجه از داروهای ضدالتهاب مثل ادویل یا ایپوبروفن استفاده نکنید و اجازه بدهید مراحل بهبود روند طبیعی‌اش را طی کند.
 • ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از میکرونیدلینگ حمام نکنید، از ورزش و کارهایی که سبب تعریق پوست می‌شود اجتناب کنید و حداقل سه تا ده روز بعد از میکرونیدلینگ از ماندن زیر آفتاب جز در موارد ضروری اجتناب کنید.
 • اگر مجبور به حضور در خارج از منزل هستید، حتما از بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست خودتان که حاوی زینک باشد، استفاده کنید.
 • اگر بعد از میکرونیدلینگ پوست صورت‌تان پوسته‌پوسته شد، به‌هیچ‌وجه آن‌ها را دست‌کاری نکنید و برای بهبود از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.
 • بهتر است ۲ تا ۳ روز از محصولات AHA (اسید گلیکولیک)، رتینول و مواد حاوی اسید یا فعال‌کننده استفاده نکنید.
 • ازآنجایی‌که پزشکان این روش درمانی را برای تمام افراد مناسب نمی‌دانند، بهتر است حتما قبل از انجام این روش درمانی تمام سوابق درمانی خود را برای پزشک شرح دهید.

قبل از انجام میکرونیدلینگ به چه مواردی باید توجه کرد؟

مهم‌ترین نکته‌ای که قبل از انجام میکرونیدلینگ باید به آن توجه کرد، رعایت موارد بهداشتی است. بهتر است به‌جای آرایشگاه‌ها و مراکز زیبایی، میکرونیدلینگ در مطب پزشک یا کلینیک‌های تخصصی انجام شود. از بهداشتی‌ بودن و یک‌‌بار مصرف‌بودن سوزن‌ها مطمئن شوید.

استفاده از سوزن (کارتریج) مشترک برای افراد مختلف و حتی استفاده از یک کارتریج برای یک فرد در چند جلسه می‌تواند به علت کندشدن سوزن‌ها و همچنین آلودگی سبب تخریب بافت و عفونت شود و صدمات جبران‌ناپذیری برای سلامت فرد ایجاد کند. در سال‌های اخیر استفاده از کارتریج‌های یک‌بار مصرف برای انجام میکرونیدلینگ مرسوم شده، اما توجه داشته باشید که فقط استفاده از کارتریج یک‌‌بار مصرف، ایمنی و سلامت شما را تضمین نخواهد کرد، زیرا لازمه‌ی انجام یک میکرونیدلینگ ایمن و مطمئن، استفاده از کارتریج استاندارد، استریل و دارای غشای محافظ است تا به‌هیچ‌‌عنوان خون، لنف و مایعات بدن از داخل کارتریج به داخل هندپیس نفوذ نکنند.

برای این کار در کارتریج‌های استاندارد از نوع خاصی واشر ارتجاعی به نام «ممبران» استفاده می‌شود که مانع از ترشح و انتقال مواد درمانی، خون و مایعات لنفی از کارتریج به داخل هندپیس می‌شود. یادتان باشد که در صورت نبودِ غشایِ محافظ در کارتریج و انتقال مایعات به داخل هندپیس احتمال انتقال عفونت و ویروس‌های هپاتیت و ایدز به افراد دیگر به‌شدت بالا خواهد رفت. به همین دلیل درصورتی‌که داخل کارتریج‌ها به‌جای «ممبران پلاستیکی»، فنر فلزی مشاهده کردید باید بدانید که این کارتریج ایزوله نبوده و به‌هیچ‌وجه ایمن نیست.

مزایا و معایب میکرونیدلینگ

ازآنجایی‌که روش میکرونیدلینگ یک روش غیرتهاجمی برای رفع ایرادهای پوستی است، به‌جز مواردی چون کهیر، کبودی (هماتوم)، قرمزی، احساس سوزش یا خارش پوست در محل درمان، تیرگی پوست در صورت استفاده نکردن از کرم ضدآفتاب بعد از میکرونیدلینگ، ایجاد حساسیت پوستی در کسانی که به فلز حساسیت دارند و التهاب و ورم خفیف، عارضه جدی دیگری گزارش نشده است، اما میکرونیدلینگ روشی ایمن برای درمان مشکلات پوستی است. ازجمله مزایای این روش درمانی عبارت‌اند از:

 • تولید کلاژن و تحریک جریان خون که سبب جوان‌سازی پوست می‌شود؛
 • بازسازی بافت پوست در مواردی مثل جای سوختگی، زخم، جوش، چین‌وچروک‌های ظریف و ترک‌های پوستی؛
 • درمان مشکلات پوستی انواع طیف‌های رنگ پوست حتی پوست‌های تیره که به روش‌های درمانی مثل لیزر پاسخ نمی‌دهند؛
 • استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات مناطق حساسی مثل گردن، اطراف چشم‌ها، دهان و… که با روش‌هایی مثل پیلینگ عمیق و لیزرهای گران‌قیمت نمی‌توان آن‌ها را درمان کرد، بسیار مؤثر است.
 • جنس سوزن‌های میکرونیدلینگ «تیتانیوم» است. تیتانیوم ازجمله فلزاتی است که هنگام حرکت اصطحکاکی یا رفت‌وبرگشتی ایجاد حرارت نمی‌کند، داغ نمی‌شود و پوست را نمی‌سوزاند.
 • میکرونیدلینگ برای رفع ایرادات پوستی نواحی کوچک و زاویه‌دار پوست مانند بینی، بالا و پایین چشم، لب بالا و لب پایین انجام می‌شود، ولی لیزر این توانایی را ندارد.
 • هزینه‌ی میکرونیدلینگ بسیار کمتر از روش‌هایی مثل لیزر است و علاوه‌براین آسیب‌های ناشی از حرارت لیزر بر روی پوست را هم ندارد.

چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

 • افرادی که زخم، بریدگی یا خراشیدگی‌های باز روی پوست‌شان دارند؛
 • کسانی که طی یک سال گذشته، پوست‌شان تحت پرتودرمانی و اشعه‌درمانی قرار گرفته‌؛
 • کسانی که در ناحیه موردنظر، هرگونه عفونت پوستی، عارضه یا تب‌خال دارند؛
 • خانم‌هایی که دوران بارداری و شیردهی را می‌گذرانند؛
 • کسانی که سابقه‌ی بروز کلوئید (در محل عارضه گوشت اضافه بالا می‌آورند) دارند یا زخم‌هایشان خیلی دیر التیام پیدا می‌کند؛
  افراد مبتلابه عفونت پوستی، بیماری‌های پوستی و هرپس سیمپلکس؛
 • افرادی که در طول سه ماه گذشته، تحت درمان با داروی اکوتان (ایزوترتینوین) بوده‌اند؛
 • بیماران هموفیلی و کسانی که از آسپرین و داروهای ضدانعقاد خون استفاده می‌کنند.

انواع دستگاه‌های میکرونیدلینگ کدام‌اند؟

۱. دستگاه درمارولر

در نگاه اول ظاهر دستگاه «درمارولر» شبیه قلم‌موهای غلتکی کوچک رنگ‌آمیزی زوایایی از ساختمان است که دسترسی به آنها مشکل است. در سر این ابزارها یک سیلندر گرد وجود دارد که حول یک محور افقی می‌چرخد و روی سطح دوار آن حداقل ۲۰۰ سوزن بسیار ریز قرار داده شده است. در قسمت بالای درمارولر هم یک دستگیره وجود دارد که از آن برای حرکت‌دادن غلتک بر روی سطح پوست صورت استفاده می‌شود.

پزشک این وسیله غلتک‌مانند را با فشار مختصری روی پوست صورت می‌غلتاند و در نتیجه، در مسیر حرکت، درمارولر صدها سوراخ ریز روی پوست ایجاد می‌کند. اگر چه برخی افراد از این دستگاه به‌عنوان یک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی هم استفاده می‌کنند، توصیه‌ی پزشکان این است که بهتر است این کار در مطب پزشک و مراکز تخصصی انجام شود.

۲. دستگاه درماپن

ظاهر «درماپن» دقیقا شبیه خودکاری با نوک گرد و مدور است که سوزن‌های ریزی روی نوک آن تعبیه شده است. نوک این وسیله و سوزن‌های آن به‌وسیله یک موتور الکتریکی کوچک حرکت داده می‌شود. وقتی که سوزن‌های درماپن به حرکت در می‌آیند، شبیه به حرکت مُهر زدن، به داخل پوست فرو می‌روند و خارج می‌شوند و به این ترتیب تعداد زیادی سوراخ بسیار ریز در پوست ایجاد می‌کنند. برخی افراد از این دستگاه در منزل هم استفاده می کنند که به‌نظر می رسد، ایده‌ی جالب و ایمنی نباشد. در مجموع، از هر دو دستگاه درمارولر و درماپن برای تحریک پوست برای ساخت طبیعی کلاژن استفاده می‌شود.

۳. دستگاه درما‌استامپ

«درما‌استامپ» از نظر ظاهری بسیار شبیه به درماپن است؛ با این تفاوت که اندازه‌ی نوک آن بزرگ‌تر و تعداد سوزن‌های آن بیشتر است. این وسیله می‌تواند به‌وسیله‌ی دست و یا موتور الکتریکی حرکت کند. عملکرد درمااستاپ هم شبیه به درماپن به‌صورت مهرزدن است. به این ترتیب که روی پوست نمی‌غلتد، بلکه سوزن‌های ریز در حرکتی شبیه به مُهرزدن در پوست فرو می‌روند. روش کار درما‌استامپ شبیه دستگاه تاتوست، اما تفاوتش این است که به‌جای یک سوزن، تعداد زیادی سوزن ریز به‌صورت هم‌زمان در سطح پوست فرو می‌روند و البته از رنگ یا جوهر تاتو هم خبری نیست.

۴. دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم دیود و نور (LED)

در این دستگاه میکرونیدلینگ از سیستم دیود و نور LED برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود. با این همه، هنوز نتیجه‌ی تحقیقات قطعی در مورد عملکرد بهتر این دستگاه نسبت به مواردی که در بالا ذکر شد، گزارش نشده است.

۵. دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم امواج رادیویی

روش کار جدیدترین دستگاه میکرونیدلینگ به این صورت است که سوزن‌های ظریفی که در میان آنها امواج رادیویی رد‌و‌بدل می‌شود وارد پوست می‌شوند و انتقال امواج رادیویی از این طریق، سبب ایجاد گرما در زیر پوست و در نتیجه کلاژن‌سازی می‌شود. در این مورد هم هنوز نتایج معتبری مبنی بر تأثیر بیشتر این دستگاه‌ها در جوان‌سازی پوست نسبت به دستگاه‌های قدیمی‌تر گزارش نشده است.

جمع‌آوری و تنظیم: کی بی اس آنلاین

درباره : اخبار

 • مواد لازم برای سالاد نخود سبز:

 • کاهو: ۲۰۰گرم
 • سیب زمینی: ۱عدد
 • خیارشور: ۲عدد
 • روغن زیتون: ۱/۸پیمانه
 • تخم مرغ: ۱عدد
 • نخود سبزی: ۱پیمانه
 • سرکه: ۱/۸پیمانه
 • سینه مرغ: ۱پیمانه
 • سس مایونز: نصف پیمانه
 • خامه: ۱/۴پیمانه
 • نمک و فلفل: به مقدار لازم
 • طرز تهیه سالاد نخود سبز:

در ابتدا سینه مرغ، سیب زمینی و تخم مرغ را بپزید و خرد کنید. سپس با کاهوی خرد شده، خیارشور و نخود سبز مخلوط کنید.

سس مایونز را با خامه مخلوط کنید و سرکه و روغن زیتون را به آن بیفزایید سپس نمک و فلفل را اضافه کنید. سپس مواد مخلوط شده را به این مواد بیفزایید و هم بزنید.

منبع: برگرفته از کتاب آشپزی (نسیم)

درباره : اخبار
صفحات سایت